Drobno posiekaj i zalej wodą. Po 24 godzinach spryskaj rośliny. Przędziorki zsuną się z liści

Jeśli zauważyłyśmy drobne pajęczynki na roślinach, lepiej nie zwlekajmy i szybko zacznijmy działać. Zamiast biec do sklepu i wydawać pieniądze, warto zastosować domowy oprysk na przędziorka, dzięki któremu pozbędziemy się tych szkodników raz na zawsze.

Przędziorki to szkodniki, które często pojawiają się w naszych ogrodach. Potrafią zniszczyć rośliny i szybko się rozprzestrzeniają, więc jeśli zauważyłyśmy ich obecność, należy szybko zacząć działać. Podpowiadamy, jak wykonać domowy oprysk na przędziorka, który jest równie skuteczny, jak preparaty ze sklepu ogrodniczego.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Czy roślinę zaatakowały przędziorki? Na obecność tych szkodników wskazuje kilka symptomów

Przędziorek to mały pajączek w kolorze żółtym, zielonym lub brązowym. Jest trudny do zauważenia i potrafi wyrządzić duże szkody w ogrodzie. Atakuje krzaki i drzewa, a także rośliny ozdobne. Chociaż najczęściej pojawia się na iglakach, nie jest to regułą. Jak rozpoznać, że naszą roślinę zaatakował przędziorek? Charakterystycznym objawem jest zżółknienie liści rośliny i niewielkie białe kropki, które na pierwszy rzut oka mogą być trudne do zauważenia. Charakterystyczne dla obecności przędziorka są także pajęczyny, które utkane są po spodniej stronie liści. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy oprysk na przędziorka. Przygotujesz go z kilku popularnych produktów

Skutecznym domowym sposobem na zwalczenie tego szkodnika jest wywar z cebuli. Jak widzimy na tiktokowym profilu Artur_and_plants wystarczy zalać garść łupin ciepłą wodą. Odstawiamy na jeden dzień, a następnie przelewamy do butelki z atomizerem i wykonujemy oprysk na przędziorka.

Innym sposobem jest mieszanka wykonana z 4 łyżeczek szarego mydła i łyżki płynu do naczyń wymieszanego z litrem wody. Taki oprysk na przędziorka jest skuteczny i sprawi, że szkodniki nie będą więcej się pojawiać. Wszystkie składniki mieszamy, a następnie przemywamy roślinę, którą potem umieszczamy pod prysznicem i spłukujemy. Zabieg powtarzamy codziennie przez 5 dni. Jeszcze innym sposobem jest zastosowanie oprysku z czosnku. Czosnek siekamy drobno, wkładamy do pojemnika i zalewamy litrem chłodnej wody. Odstawiamy na 24 godziny i po upływie tego czasu rozcieńczamy mieszankę z wodą w proporcji 1:1. Później pryskamy rośliny, a roztwór możemy przechowywać w lodówce przez około miesiąc.

Więcej o: