Pracuje jako stewardesa. Rozprawiła się z najpopularniejszymi mitami dotyczącymi lotów

Podróż samolotem często wiąże się nie tylko z wieloma emocjami, ale także zasadami, które nie zawsze są zrozumiałe dla pasażerów. Z najpopularniejszymi z nich postanowiła rozprawić się pewna stewardesa. Opowiedziała, czego naprawdę należy wystrzegać się w samolocie, oraz co należy robić.

Brodie Capron to stewardesa jednej z linii samolotów, która publikuje na TikToku treści związane ze swoją pracą. Niedawno postanowiła nagrać film, w którym odpowiedziała na najczęściej zadawane przez pasażerów pytania. W kilka minut rozprawiła się z popularnymi mitami oraz przekonaniami podróżnych na temat latania. O czym opowiedziała?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Karolina Gilon nie została wpuszczona do samolotu

Czy można pić wodę z kranu w samolocie? Stewardesa wyjaśnia

Na początku Brodie rozwiała wszelkie wątpliwości dotyczące picia wody z kranu w samolocie. Zaznaczyła, że w liniach lotniczych, dla których pracuje, woda jest filtrowana i czysta, także bezpiecznie i bez obaw można ją pić. Stewardesa wyjaśniła także, dlaczego w trakcie startowania oraz lądowania istnieje odgórny nakaz unoszenia rolet w oknach. - Ponieważ ty widzisz silniki, a my nie, więc w razie potrzeby musisz nas powiadomić, jeśli coś się stanie — powiedziała. 

Stewardesa rozprawia się z błędnymi przekonaniami podróżnych. Wśród nich nie brakuje pytań o toaletę

Brodie rozprawiła się też chyba z najpopularniejszym mitem dotyczącym wypróżniania się w samolotowej toalecie. Okazuje się, że wielu pasażerów uważa, że wszystko, co trafia do ubikacji, jest zrzucane w trakcie lotu w powietrze. To nieprawda. Każdy samolot wyposażony jest w zbiornik na nieczystości, który zostaje opróżniony po lądowaniu.

A co z konkretnym ciężarem walizek, którego nie można przekroczyć? - To dlatego, że schowki nad głową mogą pomieścić tylko określoną wagę — powiedziała. Stewardesa uspokoiła również osoby, które martwią się, że w trakcie lotu ktoś z pokładu otworzy drzwi w samolocie. Według niej taki scenariusz nie jest możliwy, chyba że dysponowałby nadludzką siłą.

Dlaczego w samolocie lepiej nie pić alkoholu? "Upewnij się, że dokonujesz dobrych wyborów"

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, dlaczego w razie sytuacji awaryjnej najpierw zakładacie maskę tlenową sobie, a dopiero potem pomagacie innym osobom, także tutaj Brodie ma prostą odpowiedź. - To dlatego, że nie będziesz przydatny, jeśli nie będziesz mieć przy sobie tlenu — powiedziała. Na koniec przyznała, że jedno z częstych przekonań jest prawdziwe. Chodzi o szybsze upicie się niewielką ilością alkoholu podczas lotu. Według stewardesy skutki alkoholu są mocniej odczuwalne w samolocie ze względu na mniejszą zawartość tlenu w powietrzu. - Więc upewnij się, że podczas lotu dokonujesz dobrych wyborów — zakończyła.

Więcej o: