Wygrała "Idola" w wieku 17 lat. Nagle zniknęła z show-biznesu. Co robi dziś Alicja Janosz?

Alicja Janosz choć wygrała "Idola" jako 17-latka i cieszyła się popularnością i sympatią fanów, nagle zniknęła z show-biznesu. Wciąż jest jednak wierna swojej pasji i nie porzuciła muzyki. Czym się obecnie zajmuje i jak zmieniła się od początku swojej obecności na scenie?

Wiele osób zaczyna swoją karierę od udziału w popularnych programach telewizyjnych, które niekiedy dają szansę na rozwój kariery i rozpoznawalność. Niektórzy z powodzeniem korzystają z tzw. 5 minut, aby zaistnieć w show-biznesie. Inni skupiają się na rozwoju w innych dziedzinach. Różne losy spotkały uczestników popularnego niegdyś formatu "Idol", a Alicja Janosz to jedna z uczestniczek, która szczególnie zapadła wielu osobom w pamięć, za sprawą zwycięstwa pierwszej edycji programu.

Zobacz wideo Maciek Rock opowiedział o zabawnych wpadkach w telewizji na żywo. "Ktoś obok schrzanił!"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Alicja Janosz skończyła 38 lat. Jak potoczyły się dalsze losy zwyciężczyni programu "Idol"?

Mając zaledwie 17 lat, w 2002 roku sięgnęła po zwycięstwo w pierwszej edycji muzycznego show "Idol". Wraz z nią w konkursie uczestniczyli wtedy m.in. Ewelina Flinta, Tomek Makowiecki czy Szymon Wydra. Początkowo jej kariera muzyczna rozwijała się w błyskawicznym tempie, a jej nazwisko stale przewijało w prasie. Wszystko wskazywało, że odniesie ogromny sukces. Wydała debiutancki album, który promowały takie utwory, jak "Zmień siebie" oraz "Zbudziłam się". Krążek cieszył się także sporym uznaniem. Związała się również z grupą HooDoo Band, gdzie poznała swojego przyszłego męża. Na fali kolejnych sukcesów wzięła udział w programie "World Idol", gdzie ostatecznie zajęła 8. miejsce. W 2004 roku uczestniczyła z kolei w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004, jednak nie przeszła dalej. Wtedy Janosz stopniowo zaczęła wycofywać ze świata show-biznesu, a zainteresowanie jej osobą zmniejszyło się. O początkach swojej kariery mówiła kilka lat później w wywiadzie dla "Dzień Dobry TVN". - Kiedy pierwszy raz spotykasz się tym, co niesie za sobą popularność i pewne tempo życia i narażanie się na konfrontację w sytuacjach, które są poza strefą komfortu — to wymaga ogromnego poczucia własnej wartości i tej umiejętności trwania przy sobie. Miałam 17 lat i nie miałam prawa wiedzieć rzeczy, które dzisiaj już wiem, bo je przeżyłam. Fajnie byłoby uczyć się na cudzych błędach i z cudzych doświadczeń.

 

Alicja Janosz. Mimo że nie zrobiła oszałamiającej kariery pozostała wierna pasji do muzyki

Zwyciężczyni "Idola" wycofując się ze świata show-biznesu, postawiła na rozwój swojego warsztatu wokalnego. W 2011 roku, wydała drugi album, zatytułowany "Vintage", a w 2016 roku ukazała się jej kolejna płyta "Retronowa". Wydała również krążek nagrany specjalnie dla najmłodszych "Alicja Janosz Dzieciom".

 

Jej poczynania na bieżąco możemy śledzić również w mediach społecznościowych, gdzie wokalistka regularnie dzieli się aktualnymi projektami. Stale tworzy i pracuje z muzyką, również prowadząc warsztaty wokalne dla dzieci. W ubiegłym roku ukazał się również teledysk do jej nowego utworu "Tetris". W jednym z postów na Instagramie pisała:

Nagrywamy, aranżujemy, dopieszczamy brzmienia i dźwięki… Serce mi rozkwita jak te drzewa wokół. Mam wrażenie, że całe życie czekałam na ten czas. Płyniemy w dobrą stronę…
Więcej o: