Trzymasz je w portfelu? Natychmiast się ich pozbądź! Przynoszą pecha

Niektórzy noszą w portfelu łuskę karpia, która ma zapewnić właścicielowi dobrobyt i sprawić, że pieniądze "będą się mnożyły". Ci, którzy wierzą w przesądy nie trzymają razem z pieniędzmi pewnego małego praktycznego przedmiotu.

Więcej praktycznych porad na stronie Gazeta.pl

Z pieniędzmi i portfelami jest związanych wiele przesądów. Na przykład kupując komuś w prezencie nowy portfel, przed wręczeniem go należy do środka włożyć monetę. Ma to zapewnić obdarowanemu dostatek. Niektórzy też uważają, że samo kupowanie portfela w prezencie przynosi pecha, a moneta ma tego pecha "zniwelować". Większość kobiet nie kładzie na ziemi torebki z obawy, że "pieniądze uciekną". To samo dotyczy męskich plecaków i teczek. Z kolei jeśli w domu kapie z kranu, to znak, ze niebawem poza wodą uciekną też pieniądze. Brudne, zaniedbane i zniszczone portfele z kolei "nie przyciągają pieniędzy", w przeciwieństwie do tych, w których znajduje się coś z cyfrą 8.

Zobacz wideo Ile powinna zarabiać kobieta?

Lepiej pozbyć się tego z portfela

W czasach szalejącej inflacji należy szczególnie dbać o finanse i rozsądnie planować wydatki. Niektórzy też bardziej niż kiedykolwiek liczą się teraz z przesądami związanymi z finansami. Wiele osób nosi w portfelu plastikowe krążki, które mają zastępować monetę potrzebną do wózka w markecie. To przydatny gadżet, bo zawsze w tym portfelu będzie (nie "wydamy" go) i przed zakupami nie będziemy gorączkowo po kieszeniach szukać"dwójek" lub prosić kasjera o rozmienienie banknotów. Przesadne osoby uważają, że trzymanie plastikowej monety w portfelu przynosi pecha. 

Czego jeszcze unikać?

Jeśli chcemy sobie zapewnić powodzenie w finansach, lepiej nie kupować czarnego portfela (szczęście przynosi czerwony). Nie należy też nosić w nim starych rachunków i kart płatniczych, które straciły już ważność. 

x

Więcej o: