Ćwiczenia na ramiona? Obwisłe ramiona nigdy więcej nie będą Twoim problemem!

Ćwiczenia na ramiona przeznaczone są dla osób, które chciałyby pozbyć się problemu zwiotczałych ramion, nazywanych z przymrużeniem oka "motylkami", "pelikanami" lub "firankami". Jakie ćwiczenia będą pomocne? Sprawdź koniecznie i już zawsze ciesz się smukłymi ramionami.

Ćwiczenia na ręce i ramiona — co jest skuteczne?

Jakie ćwiczenia na ręce i ramiona będą skuteczne? Wśród najpopularniejszym form aktywności, które mają wspierać walkę o smukłe i wyrzeźbione ramiona, są ćwiczenia z hantlami, trening z obciążeniem oraz z gumami do ćwiczeń. Zaletą tych ćwiczeń jest to, że wykonasz je w domowym zaciszu, nie wymagają specjalistycznego sprzętu, są stosunkowo proste i przy tym efektowne. Skuteczne ćwiczenia na ręce i ramiona to także takie formy aktywności, które angażują górne partie ciała. Tłuszcz z ramion z powodzeniem spalisz podczas pływania, wiosłowania czy gry w siatkówkę. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią spędzać długich godzin na treningu, a jednocześnie marzą o ujędrnieniu skóry ramion.    

Ćwiczenia na smukłe ramiona. Skorzystaj z plenerowych siłowni!

Jakie ćwiczenia na smukłe ramiona możesz wykonywać na zewnątrz? Gdy pogoda za oknem dopisuje, chętniej wychodzimy z domu, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. Podczas spaceru na pewno niejednokrotnie mijasz popularne w dzisiejszych czasach siłownie plenerowe. Może warto zatrzymać się i zapoznać się z ich sprzętem? Siłownie plenerowe dają możliwość ćwiczenia na urządzeniach, których nie masz w domu, do tego ulokowane są zazwyczaj w parkach, co daje możliwość wykonania treningu na świeżym powietrzu wśród zieleni. Z jakiego sprzętu warto skorzystać, jeżeli chcesz wykonać ćwiczenia na smukłe ramiona? Poniższe urządzenia znajdziesz z pewnością na większości siłowni plenerowych:

  • drążek
  • wioślarz
  • motyl
  • orbitrek
Zobacz wideo Trening z obciążeniem na górne partie ciała

Ćwiczenia na obwisłe ramiona przy użyciu gum oporowych

Chcąc wykonać ćwiczenia na obwisłe ramiona, możesz skorzystać z akcesoriów do treningu, które zakupisz w każdym sklepie sportowym. Pomocne w pracy nad szczupłymi ramionami na pewno będą gumy oporowe. Zaletą ćwiczeń przy wykorzystaniu gum oporowych jest to, że mają charakter progresywny, tzn. im mocniej naciągniesz gumę, tym bardziej będziesz odczuwać jej opór i mocniej zaangażujesz mięśnie, aby się jemu przeciwstawić. Poznaj kilka propozycji ćwiczeń na ramiona z wykorzystaniem różnych gum oporowych:

  • zrób wykrok jedną nogą do przodu, drugą trzymaj z tyłu prostą. Załóż gumę (krótką) na ugiętą nogę, zaczepiając ją o but. Pochyl się nad ugiętą nogą i chwyć gumę ręką, maksymalnie rozciągając ją do boku. Powtarzaj ćwiczenie raz na jedną, raz na drugą stronę.
  • stań w lekkim rozkroku. Załóż długą gumę do ćwiczeń za obie stopy, drugi koniec natomiast chwyć w dłonie. Unoś ręce do przodu, pamiętając, aby były proste. Wykonaj kilka powtórzeń.
  • stań prosto na macie. Jedną nogę lekko wysuń do przodu, załóż za nią taśmę rehabilitacyjną, końce natomiast złap w obie dłonie. Mocno naciągając taśmę, unoś ręce do boków. Wykonaj kilka powtórzeń.

Ćwiczenia na obwisłe ramionaĆwiczenia na obwisłe ramiona fot. Shutterstock.com

Ćwiczenia na szczupłe ramiona przy użyciu hantli

Jeżeli masz do dyspozycji hantle, to dzięki nim również wykonasz ćwiczenia na szczupłe ramiona. Trening z hantlami angażuje różne partie ciała, ale to ręce najbardziej odczuwają ich ciężar, dlatego są to doskonałe propozycje na wysmuklenie i wyrzeźbienie ramion. Jak ćwiczyć? 

  • weź hantle w dłonie i stań w lekkim rozkroku. Unoś powoli ręce w górę, mocno napinając mięśnie. Przytrzymaj chwilę i wróć do pozycji wyjściowej.
  • połóż się na macie. Złap hantle w dłonie i rozłóż ręce na boki pod kątem 90° względem tułowia. Powoli unoś ręce do góry, przytrzymaj kilka sekund i wróć do pozycji wyjściowej.
  • weź hantle w dłonie i stań w lekkim rozkroku. Napnij mięśnie brzucha i powoli podnieś jedną rękę do przodu. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie na drugą rękę.

Ćwiczenia na ramiona w domu. Jak poprawić wygląd ramion w domowym zaciszu?

Jeżeli chcesz wykonywać ćwiczenia na ramiona w domu, to możesz skorzystać z wszystkich powyższych propozycji. Oczywiście pod warunkiem, że masz w domu dostęp do hantli i gum do ćwiczeń. A jakie ćwiczenia na ramiona w domu możesz wykonać bez użycia wspomnianych akcesoriów? Skutecznym rozwiązaniem na smukłe i piękne ramiona, są pompki. Choć ćwiczenie to może się wydawać trudne dla początkujących, to należy pamiętać, aby się nie zrażać. Z czasem organizm przyzwyczaja się do wysiłku i liczba pompek, jaką będziemy w stanie zrobić jednorazowo, stale będzie rosła. Systematyczna praca na pewno się opłaci. Nasze ramiona odwdzięczą się pięknym, nieskazitelnym wyglądem i już nigdy nie będziemy skrywać ich pod rękawami.

Zobacz też: 

Najlepsze ćwiczenia na ramiona! Ujędrnią i pięknie wyrzeźbią mięśnie

Jak wyćwiczyć zwiotczałe ramiona? Jest kilka sposobów. Przedstawiamy te najbardziej efektywne

Więcej o: