Wlałem ten produkt za 3 zł do kretowiska. Szkodniki już nigdy nie pojawiły się na działce!

Krety to prawdziwa zmora wszystkich ogrodników. Szczególnie w wiosennym i letnim okresie mogą zdewastować świeżo skoszony trawnik lub zniszczyć grządki z roślinami. Zanim pobiegniesz do sklepu po chemiczny środek do ich zwalczania, spróbuj wykorzystać tę sprytną metodę.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co prawda małe kreciki wyglądają uroczo i niewinnie, jednak w rzeczywistości to ogromne szkodniki, które nie raz uprzykrzyły życie niejednemu ogrodnikowi. W ciągu jednego dnia kret potrafi wykopać tunel o długości nawet 15 metrów, tworząc charakterystyczne kopce i niszcząc układy korzenne ukochanych roślin. Jeden z doświadczonych ogrodników zdradził mi patent, dzięki któremu błyskawicznie pozbyłem się tych irytujących stworzeń.

Zobacz wideo Jak pozbyć się papierosowego zapachu z mieszkania? Oto nasze myki

W walce z kretami pomogła... maślanka. Prosty, a skuteczny trik

Postanowiłem, że zastosuję najbardziej humanitarną metodę na pozbycie się kretów, dlatego silne środki chemiczne nie wchodziły w grę. Okazuje się, że do wypłoszenia tych szkodników z ogródka wystarczyło użyć... zwykłej maślanki, którą można kupić w każdym supermarkecie za dosłownie kilka złotych. Pierwszym krokiem było zrobienie małych dziurek w krecich kopcach przy pomocy starej drewnianej łyżki. Następnie wlałem niewielką ilość maślanki do wszystkich "krecich punktów". I to wszystko.

Maślanka skutecznie wypłoszy krety. Dlaczego tak się dzieje?

Stworzenia te nienawidzą woni maślanki, przez co błyskawicznie będą unikać miejsc, w których wyczują ten nieznośny zapach. Jeśli trik okaże się mało skuteczny, istnieją inne produkty, które pomogą pozbyć się kretów z głębin trawnika.

Co jeszcze odstraszy krety? Masz to w domu

Z pewnością w kuchennej półce każdej gospodyni domowej znajdzie się główka czosnku oraz cytryna. Wydaje się, że takie składniki można wykorzystać jedynie podczas przygotowania ulubionych potraw. Nic bardziej mylnego. Po wrzuceniu ich do kopczyków krety w ekspresowym tempie wyniosą się z naszej posesji.

Więcej o: