Nalej do pustej butelki i zapomnij o muchach w domu. Ta pułapka jest niezawodna! "Naprawdę działa"

Cieplejsze temperatury to nie tylko powód do radości. Lato wiąże się również z pojawieniem się licznych insektów w naszych domach. Muchy, to jedne z najbardziej irytujących owadów. Jak się ich pozbyć? Skorzystaj z prostego triku, a zapomnisz o bzyczącym problemie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się much z domu? W sklepach znajdziemy wiele produktów, które mają pozbyć się insektów na dobre. Zwykle należy jednak sporo za nie zapłacić. Zamiast tego, skorzystaj ze sprawdzonych domowych trików, a owady przestaną ci przeszkadzać.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Te zapachy odstraszą muchy. Insekty ich nie cierpią

Jak zabezpieczyć dom przed pojawieniem się much? Aby insekty nie zagościły w naszych czterech kątach, dobrze jest skorzystać z zapachów, które je odstraszą. Owady mają o wiele bardziej wyczulony zmysł węchu od ludzi. Z tego powodu aromaty, które wcale nam nie przeszkadzają, mogą być dla nich prawdziwym utrapieniem. Woń wanilii, cytrusów, mięty, czy eukaliptusa dla wielu z nas potrafi być bardzo przyjemna. Dla much są to zapachy, które lepiej omijać szerokim łukiem.

Jeśli nie chcesz, aby owady pojawiły się w twoim domu, użyj kilku kropel olejków aromatycznych. Nakładając je na waciki, odstraszysz insekty. Nasączone płynem gaziki rozłóż na parapetach jak najbliżej okien. W ten sposób zapach będzie unosił się w miejscach, przez które insekty najczęściej dostają się do lokum. 

Przygotuj domową pułapkę z pustej butelki. Trzy składniki rozwiążą problem z muchami

Co zrobić, gdy muchy są już w naszym domu? W takich przypadkach dobrze jest skonstruować prostą pułapkę na owady. Ciekawym pomysłem podzielił się pewien tiktoker o nicku ceithgriffith. Mężczyzna na co dzień udostępnia nietypowe triki pomagające ludziom w codziennych problemach. Jego profil obserwuje już ponad 1,5 miliona użytkowników. Na czym polega jego sposób na muchy? Influencer użył pustej butelki, aby stworzyć prostą pułapkę na owady.

Na wstępie przetnij butelkę w połowie. Do dolnej części pojemnika wsyp łyżkę cukru i dodaj 3 łyżeczki miodu. Całość zalej 100 mililitrami wody. Dokładnie wymieszaj składniki, po czym przykryj je górną częścią karafki. Pamiętaj, aby obrócić ją do góry nogami, przed zatkaniem pułapki. Dzięki temu muchy będą mogły bez trudu dostać się do słodkiego przysmaku, jednak nie będą mogły z niego wylecieć. Ten prosty trik zaskoczył wielu widzów. 

Wystawiłam pułapkę na werandę i to naprawdę działa!
Dobrze się sprawdza i ładnie pachnie
Naprawdę możesz złapać muchy na miód
Więcej o: