Wytrzymałość na ból to bardzo indywidualna kwestia, szczegółowy wzór na dużym obszarze ciała może być wyzwaniem. Oprócz wymarzonego rysunku warto też dokładnie przemyśleć miejsce. Gdzie tatuaże bolą najmniej?
Jakie dodatkowe czynniki mają wpływ na to, że wizyta w salonie tatuażu zakończy się sukcesem? Oprócz miejsca tatuażu na poziom bólu ma wpływ na przykład: masa ciała, a dokładnie ilość tkanki tłuszczowej, wielkość wzoru oraz doświadczenie i styl artysty tatuażu
Na początek warto wybrać mały, delikatny wzór, który nawet w typowo bolesnym miejscu będzie tylko krótkim epizodem. Współczesne minimalistyczne wzory sprzyjają bezbolesnym sesjom, nawet w problematycznych obszarach. Znamy już miejsca, gdzie najmniej boli tatuaż, a gdzie ukłucie igłą z tuszem może sprawić, że popłynie kilka łez?
Wiemy już, gdzie tatuaże bolą najmniej, czas na wybór odpowiedniego wzoru. Moda na szczegółowe rysunki na ciele przeminęła wraz z pojawieniem się minimalistycznych wzorów o uniwersalnym lub osobistym znaczeniu. Co zamiast pełnego rękawa? Oto kilka propozycji:
A Tobie, który z wybranych przez nas wzorów najbardziej przypadł do gustu?
To, gdzie najmniej boli robienie tatuażu zależy też od danej osoby. A jak poradzić sobie z bólem? Środki przeciwbólowe zalecane są raczej po, a nie w trakcie tatuowania. Ich działanie może sprawić, że nie będziemy wiedzieli, kiedy należy przerwać sesję po to, aby zrobić kolejne podejście. Oto kilka przydatnych porad:
Zobacz też: Tatuaż a alkohol - w ogniu pytań. Zobacz, czego nie wolno robić podczas gojenia tatuażu