Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wystarczą 3 produkty. "Spróbowałam i działa"

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? To zupełnie normalne, że na ich powierzchni pojawia się trudny do usunięcia brud. Wszystko ze względu na codzienne gotowanie i smażenie. Na szczęście istnieją metody, które pomogą pozbyć się tłuszczu bez szorowania. Co należy zrobić?

Czyszcząc sprzęty kuchenne i meble warto postawić na regularność. Podczas gdy osiadanie tłuszczu na szafkach jest zupełnie naturalne, samo pozbycie się brudu już nie jest zbyt proste. Na szczęście istnieją proste metody, które w mig usuną tłuszcz, a powierzchnie będą czyste. Są proste, tanie i nie wymagają dużego nakładu pracy. Jak wyczyścić szafki kuchenne bez szorowania? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak utylizować tłuszcz po smażeniu, by uniknąć przykrej niespodzianki z zatkanymi rurami?

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Odpowiedni środek wykonasz samodzielnie w domu

Tiktokerka @stephanieboothhome w jednym z nagrań podzieliła się własną metodą na czyszczenie szafek kuchennych z tłuszczu. Kobieta stawia na specyfik, który przygotowuje samodzielnie w domu. Czego potrzebujesz?

  1. Wlej do pojemnika 1 filiżankę octu destylowanego.
  2. Dolej 1 filiżankę wody.
  3. Dodaj 1,5 łyżki płynu do mycia naczyń lub biedogradowalnego płynu czyszczącego.
  4. Zamknij pojemnik i wstrząśnij nim, by składniki równomiernie się połączyły.
  5. Przelej mieszankę do butelki z atomizerem.
  6. Spryskaj czystą, miękką ściereczkę płynem i przetrzyj szafki kuchenne.

W jednym z komentarzy tiktokerka dla lepszych efektów doradziła dodanie do mieszanki gorącej wody, zamiast cieczy o temperaturze pokojowej. Należy przy tym zachować ostrożność, by się nie poparzyć. Pod nagraniem obserwatorzy zostawili komentarze, w których przyznali, że zaprezentowana metoda działa. Inni zamierzają dopiero jej spróbować.

Właśnie tego spróbowałam i działa, dziękuję bardzo.
Spróbuję tego! Dziękuję.
Świetna wskazówka!
Dziękuję, to niesamowite.

Jak usunąć stary, zaschnięty tłuszcz? Pomoże soda oczyszczona i sok z cytryny

Oprócz triku z nagrania możesz też przygotować inny środek czyszczący. W tym przypadku sprawdzi się połączenie 1 szklanki sody oczyszczonej, 2 szklanek ciepłej wody i niewielkiej ilości soku z cytryny. Gotową mieszankę wystarczy przelać do butelki z rozpylaczem i rozprowadzić na tłustych szafkach kuchennych, a po kilku minutach zetrzeć miękką gąbką. Po wszystkim należy wytrzeć meble do sucha.

Więcej o: