Wsyp opakowanie do czereśni i zalej wodą. Białe robaki same wyjdą z owoców. "I ja to jem?"

Czereśnie, podobnie jak truskawki, smakują praktycznie każdemu i kojarzą nam się z latem. Okazuje się, że mycie owoców pod bieżącą wodą może nie wystarczyć, ponieważ w środku często żerują białe robaczki. Jak się ich pozbyć? Na szczęście to bardzo łatwe.

Czereśnie są popularnymi owocami, które kupujemy latem. Niektórzy wręcz nie wyobrażają sobie relaksu w ciepłe dni bez miseczki czereśni obok. Ich cena może przerażać, dlatego nic dziwnego, że po zakupie oczekujemy samych pozytywnych wrażeń. Często jednak okazuje się, że oprócz pestki w środku znajdują się też niewielkie małe robaczki, których widok lub spożycie może wywołać obrzydzenie i znacznie zepsuć smakowe doznania. Na szczęście istnieje prosty trik, dzięki któremu nieproszeni goście sami opuszczą owoce. Co należy zrobić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak mrozić owoce? Jak usunąć plamę z truskawek? Jak pozbyć się pestek z czereśni? Rozwiązujemy letnie problemy

Robaki w czereśniach. Jak się ich pozbyć?

Na TikToku @kozijamamoto dokładnie pokazano, co zrobić, by pozbyć się robaków z czereśni. Okazuje się, że wystarczy wsypać do miski opakowanie popularnego produktu z kuchni, wsypać owoce i dolać wodę. Mowa o sodzie oczyszczonej. Trik sprawi, że robaki same wyjdą z miski w poszukiwaniu tlenu, a owoce będą czyste i zjemy je bez obaw o spożycie nieproszonego gościa.

Pod nagraniem internauci pozostawili sporo komentarzy. Podczas gdy niektórych nie martwi obecność robaczków w czereśniach, inni czują na ich widok obrzydzenie. 

Ale po co? Mnie tam nie przeszkadza.
Ja mam obrzydzenie, już nigdy nie zjem czereśni.
Serio i ja to jem?
Gorsze od znalezienia robaka w czereśni jest znalezienie pół robaka.

Skąd się biorą robaki w czereśniach? To nasionnica trześniówka

Białe robaczki, które zagnieżdżają się w czereśniach to larwy nasionnicy trześniówki. Żywią się sokiem owoców czereśni. Dorosłe osobniki nacinają skórkę owocu i składają pojedyncze jaja w miąższu, a larwy wychodzą z nich po około 10 dniach. Po mniej więcej po 2 tygodniach, gdy są najedzone, opuszczają owoce i spadają na ziemię.

Więcej o: