Czym nawozić ogórki, by były duże i chrupiące? Zamiast wylewać, podlej sadzonki. "Naprawdę pomaga"

Zastanawiasz się, czym nawozić ogórki, by rosły bujnie i zdrowo? Okazuje się, że najlepszy nawóz masz pod ręką. Wystarczy, że sięgniesz do lodówki po jeden składnik, a w mig ogórki będą rosły jak na drożdżach. Co będzie ci potrzebne? Podpowiadamy.

Okazuje się, że najlepsze nawozy do roślin można przygotować samodzielnie. Tak jest również w przypadku płynów zasilających ogórki, pomidory oraz inne warzywne uprawy. Jeśli chcesz zebrać w tym roku naprawdę obfite plony, których każdy ci pozazdrości, koniecznie podlewaj sadzonki jednym z dwóch nawozów. Warzywa po nich będą rosły jak na drożdżach.

Zobacz wideo Sposób na ogórki małosolne z torebki foliowej

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najlepszy nawóz do ogórków za grosze. Kosztuje 4 zł, a zasili je jak nic innego

Użytkownik TikToka z profilu @naturenagricalture podzielił się sprytnym trikiem na przygotowanie domowego nawozu do ogórków. Warzywa rosną po nim duże, soczyste i w ogromnych ilościach, dlatego warto stosować go regularnie. Okazuje się, że do wykonania nawozu potrzebujesz tylko dwóch składników. Mleka oraz wody. Co ważne, doskonale sprawdzi się tutaj również przeterminowane mleko, które zwykle wylewamy. Zamiast więc się go pozbywać, przygotuj drogocenny nawóz, który zasili sadzonki z warzywami. Jak go przygotować?

Nawóz z mleka świeżego lub zepsutego przygotujesz w kilka chwil. Wystarczy litr mleka rozmieszać z czterema litrami wody. Najlepiej sprawdzi się tutaj oczywiście odstana deszczówka. Po połączeniu składników nawóz jest gotowy do zastosowania. Warto korzystać z niego regularnie raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie w zależności od potrzeb. Dzięki niemu ogórki będą rosły duże i soczyste. Pod materiałem na TikToku pojawiły się liczne komentarze. Wiele osób przyznało, że trik z nawozem z mleka przypadł im do gustu.

Uwielbiam ten trik, zdradziła mi go mama.
Dziękuję za podzielenie się tym sposobem.
Moja babcia zawsze karmiła mlekiem swoje rośliny, to naprawdę pomaga.

Jak stosować drożdże na ogórki? Nawóz z drożdży suchych przygotujesz w kilka chwil

Czym nawozić ogórki? Jeśli chcesz, by naprawdę rósł jak na drożdżach, wykorzystaj właśnie ten składnik do przygotowania domowego nawozu. Również doskonale się sprawdzi, a niezbędne składniki prawdopodobnie masz już pod ręką. Jak zrobić nawóz z drożdży suchych? Wystarczy dwa opakowania proszku rozmieszać w pięciu litrach letniej wody i odczekać około godziny. Po tym czasie nawóz z drożdży jest gotowy, by podlać nim ogórki.

Można również stworzyć nawóz ze świeżych drożdży. Wówczas kostkę 100 g należy rozpuścić w dziesięciu litrach wody i od razu stosować do podlewania sadzonek. Jak stosować drożdże na ogórki? Można aplikować nawóz raz na dwa tygodnie, by zachować regularność i obserwować zadowalające efekty. Warto stosować go nie tylko do ogórków, lecz także pomidorów, papryk oraz różnych innych warzyw i owoców.

Więcej o: