Jak podkręcić stylizację latem? Ten dodatek dodaje paryskiego szyku! Nosi go sama Jennifer Lopez

W modzie często diabeł tkwi w szczegółach, dlatego warto poznać dodatki, które kompletnie odmienią stylizację. Latem dominuje szczególnie jeden, który ma w sobie nieco nutki retro, ale Jennifer Lopez pokazuje, że w roku 2023 nadal wygląda on fantastycznie.

Letnie stylizacje to ogromne pole do popisu. Możemy eksperymentować ze wzorami, tkaninami i fasonami, korzystając z tego, że pogoda wręcz rozpieszcza. Nie każdy jednak chce szaleć z trendami. Jeśli wolimy stonowane stylizacje oparte na klasyce, to możemy dodać im twistu dodatkami. Latem oprócz stylu na prowadzenie wysuwa się też to, co jest i praktyczne. W przypadku nakryć głowy wcale nie musi to być wyłącznie słomkowy kapelusz.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie tylko kapelusz. Chusty wyglądają oryginalnie i modnie

Jedni modę wakacyjną traktują jako czas wyrazistych stylizacji, inni okazje do noszenia prostolinijnych sukienek, koszul i szortów. W upały (ale nie tylko) oczywistym wyborem jest kapelusz. Niemal zawsze wygląda stylowo i jest wprost idealny na wakacje. Świetnie łączy się ze stylizacjami szytymi ze lnu, gdyż owe naturalne materiały doskonale się uzupełniają. Jednak możemy także postawić na nieco inne nakrycie głowy, prosto z lat 60. i 70. Chodzi o barwne chusty, które wówczas nosiły zarówno gwiazdy, jak i zwykle fanki mody. Przewiązana na głowie wygląda niesamowicie stylowo. Pokazuje to sama Jennifer Lopez.

 

Jak wiązać chustę na głowie? Są na to trzy sposoby

Jeśli nasza stylizacja jest dosyć stonowana, to barwna chusta skutecznie ją ożywi. Przykładem są białe i beżowe sukienki, jak również czarne i granatowe. W tym momencie warto przypomnieć, że ciemne ubrania wcale nie przyciągają bardziej słońca, niż inne, dlatego informacja, że jest w nich bardziej gorąco to mit. Chusty pasują także do stylizacji w intensywnych kolorach, ale najlepiej jeśli są to total looki bez wzorów. Jeśli nasza stylizacja ma już jakieś wzory, to wtedy warto postawić na chustę w jednym kolorze, bez printów. 

Chusty na głowie możemy wiązać na trzy sposoby. Jeden z nich to wiązanie z przodu, które w Polsce kojarzy się nieco ze starszymi paniami, jednak pamiętajmy, że tak właśnie nosiła je Audrey Hepburn.

 

Dwa kolejne sposoby to wiązanie z tylu. Są naprawdę banalnie proste w wykonaniu, a pokazuje to pewna TikTokerka

Materiał ma znaczenie, latem najbardziej sprawdzą się chusty z jedwabiu i wiskozy. Te jedwabne mają w sobie pewien włoski wakacyjny urok, dzięki połyskowi. Nie ma konkretnych trendów, jeśli chodzi o printy. Im barwniejsze, tym lepiej!

Więcej o: