Jak prać czapkę z daszkiem, żeby jej nie zniszczyć? Ten trik jest banalnie prosty! "Zachowają kształt"

Pranie nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy podzielić ubrania na kolory, wrzucić je do pralki, dodać środki czyszczące i nastawić program. Problem zaczyna się w momencie, w którym chcemy wyczyścić inne części garderoby, niż spodnie, czy koszulki. Jak prać czapkę z daszkiem, żeby jej nie zniszczyć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czapka z daszkiem to dodatek, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Nie tylko idealnie pasuje na luźne okazje, ale także ochroni oczy przed promieniami słonecznymi. Jak ją wyprać, żeby wyglądała jak nowa? Jest na to prosty sposób.

Zobacz wideo Czy najwięcej ciepła ucieka przez głowę? [NaZdrowie]

Jak prać czapkę z daszkiem? Poznaj najbezpieczniejszy sposób

Czyszcząc czapki z daszkiem, nie chcemy, żeby w jakikolwiek sposób uległy zniszczeniu. Nawet najdrobniejsze przetarcia od razu rzucają się w oczy. Jak tego uniknąć? Najbezpieczniejszym sposobem na doczyszczenie tej części garderoby jest pranie ręczne. Dzięki tej metodzie będziesz w 100% pewna, że nie uszkodzisz delikatnego materiału.

Na początek napełnij miskę zimną lub letnią wodą. Dodaj niewielką ilość płynu do prania i dokładnie go wmieszaj. Zamocz czapkę w substancji i zostaw ją na 15 minut. Większe zabrudzenia delikatnie zetrzyj za pomocą miękkiej ściereczki lub gąbki. Na koniec opłucz ją czystą wodą i osusz ręcznikiem. Zanim włożysz ją na głowę, poczekaj, aż kompletnie wyschnie.

Brudna czapka z daszkiem? Włóż ją do zmywarki

Ciekawym trikiem na czyszczenie czapek z daszkiem podzieliła się tiktokerka o nicku noribella_blog. Gdy jej kolekcja nakryć głowy wymaga prania, kobieta korzysta ze... zmywarki. Wystarczy, że ułożysz je w maszynie w taki sposób, aby jedna nie nachodziła na drugą. Nie dodawaj żadnych płynów lub innych środków czyszczących. Zamknij drzwiczki urządzenia, po czym wybierz najdelikatniejszy program. Po zakończeniu pracy zmywarki, czapki będą prezentować się jak nowe. W komentarzach pod filmikiem znajdziemy wiele osób, które przez długi czas dbały o czapki z daszkiem właśnie w ten sposób. 

Robię tak od lat 90. 
Polecam wkładać miski pod daszki. W ten sposób zachowają swój kształt
To wszyscy nie myją ich w ten sposób?
Dlaczego dowiaduje się o tym triku dopiero teraz?
Więcej o: