Weź kilka kostek i zapomnij o czasochłonnym prasowaniu. "Na pewno spróbuję"

Prasowanie jest czynnością, której nie znosi wielu ludzi. Choć niektórzy się przy nim relaksują, inni aż się gotują na myśl o stercie prania, którą wypadałoby wyprasować. Okazuje się, że istnieje prosty trik, który pomoże ci tego uniknąć. Wyciągnij z zamrażarki i dodaj do ubrań, a problem zniknie.

Praktycznie każdy zna to uczucie, gdy gdzieś się bardzo spieszy i chce założyć ulubione ubranie, jednak te jest pogniecione. Podczas gdy podłączanie żelazka, ustawianie deski do prasowania i sama czynność wygładzania ubrań zajmuje sporo czasu, istnieją dużo prostsze sposoby. Dzięki nim zagniecenia znikną, a ubrania będą zachwycać gładkością. Co należy zrobić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ułatwiamy prasowanie, czyli krochmal w sprayu i sposoby na przypalone lub zepsute żelazko

Weź kilka kostek lodu i dodaj do prania. Uciążliwe prasowanie odejdzie w zapomnienie

Na TikToku @tipsandtrickswithq pojawiło się krótkie nagranie, w którym pokazano, jak usunąć zagniecenia z ubrań przy pomocy lodu i suszarki bębnowej. Po praniu w pralce wystarczy przełożyć materiały do urządzenia, dorzucić kilka kostek z zamrażarki i włączyć standardowy program suszenia. Pod wpływem ciepła kostki zaczną się topić i wytwarzać parę, która wygładzi pomarszczone ubrania. Metoda sprawdzi się również na suchych materiałach — wtedy wystarczy wybrać najkrótszy program suszenia.

Pod nagraniem @tipsandtrickswithq pojawiło się wiele komentarzy internautów zainteresowanych przedstawioną metodą wygładzania ubrań. Niektórzy podzielili się własnymi trikami, a inni podziękowali za radę i poinformowali, że z pewnością wypróbują sposób z filmiku.

Dobrze wiedzieć. Zwykle wkładam tam mokre chusteczki, by usunąć zagniecenia.
Świetne, dziękuję.
Wow, uczę się czegoś nowego każdego dnia. Dzięki za wskazówkę.
Wow, nie wiedziałam tego!
Na pewno spróbuję.

Jak prasować bez żelazka? Z pomocą przyjdzie... woda

Innym szybkim i prostym trikiem na wygładzenie ubrań bez konieczności prasowania jest wykorzystanie wody. Wystarczy przelać ją do buteleczki z rozpylaczem i spryskać delikatnie materiał. Należy zachować ostrożność, by go nie przemoczyć. Gdy będzie suchy, wygładź ubranie dłonią i ciesz się jego idealną teksturą.

Więcej o: