Oprysk z wody utlenionej. Kosztuje 3 zł, a może uratować ogród! Jakie rośliny nim pryskać?

Uprawa warzyw czy kwiatów ozdobnych w ogrodzie czy na balkonie wiąże się niestety z częstymi problemami. Zdarza się, że padają one atakiem szkodników, np. mszyc, i chorób grzybowych, które mogą całkowicie zniszczyć plony. Jak temu zaradzić? Wystarczy banalnie prosty oprysk z wody utlenionej.

Woda utleniona znana jest w ogrodnictwie nie od dziś. Często wykorzystuje się ją do podlewania roślin. Okazuje się, że można ją również stosować jako oprysk. Poradzi sobie ze szkodnikami, w tym wyjątkowo uciążliwymi larwami ziemiórek, ale też chorobami, które niszczą m.in. uprawy ogórków i pomidorów czy róże. Roztwór wody utlenionej i wody może pomóc zwalczyć pierwsze objawy mączniaka prawdziwego, kanciastej plamistości liści czy zarazy ziemniaczanej, która atakuje pomidory. Sprawdź, jak zadziała woda utleniona na ogórki i nie tylko.

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Oprysk z wody utlenionej. Na ogórki, pomidory i nie tylko

Woda utleniona na ogórki, pomidory czy kwiaty i krzewy ozdobne to świetny i tani sposób na pozbycie się szkodników i uniknięcie chorób grzybowych i bakteryjnych. Jest tania, a przede wszystkim bezpieczna dla roślin. Dzięki niej ogórki i pomidory będą zdrowo rosły, a zbiory okażą się obfite. Jak wykonać oprysk z wody utlenionej? Będziesz potrzebować opakowania wody utlenionej 3%, którą możesz kupić w każdej aptece za ok. 3 zł. Zawartość przelej do butelki ze spryskiwaczem i dodaj 400 ml przegotowanej i przestudzonej lub odstanej wody. Tak przygotowaną mieszanką spryskaj dokładnie i obficie rośliny narażone na ataki szkodników i chorób. Zabieg najlepiej wykonywać wcześnie rano lub wieczorem, gdy słońce nie będzie tak intensywne, jak w środku dnia.

Woda utleniona na mszyce i ziemiórki. Wystarczy, że podlejesz rośliny

Wodą utlenioną możesz też podlewać rośliny w domu i ogrodzie. Pomoże szczególnie w przypadku ataku szkodników jak mszyce i ziemiórki, ale też w uchronieniu upraw czy kwiatów doniczkowych przed chorobami grzybowymi. Wystarczy, że jedną porcję wody utlenionej rozcieńczysz w czterech porcjach odstanej wody. Tak przygotowanym roztworem podlej rośliny.

Więcej o: