Minimalistyczny manicure podbija internet! Te wzory są proste w wykonaniu i robią niesamowity efekt

Ciepłe miesiące to idealny czas na eksperymentowanie z kreatywnym manicure i różnorodnymi wzorami. Nie zawsze możemy jednak pozwolić sobie na wizytę u kosmetyczki. Te trendy są idealnym przykładem na to, że nie trzeba mieć zdolności artystycznych, by uzyskać niesamowity efekt.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kreatywny i ciekawy manicure nie wymaga wizyty u kosmetyczki. Decydując się na pomalowanie paznokci w zaciszu domowym, często możemy obawiać się eksperymentowania, sądząc, że do wykonania interesujących wzorów potrzebne są umiejętności artystyczne. Nic bardziej mylnego. Minimalistyczne wzory podbijają internet, zachwycając prostymi, lecz efektownymi akcentami. Wyróżniłam dla ciebie trzy proste trendy manicure, które z łatwością możesz wypróbować tego lata. Potrzebne będzie ci zaledwie kilka podstawowych kolorów oraz odrobina cierpliwości. 

Zobacz wideo Sposoby na pielęgnację dłoni i paznokci. Jak wydłużyć odstęp między wizytami u manikiurzystki?

Podwójny manicure francuski. Klasyczne paznokcie w kreatywnym wydaniu

Do pierwszego manicure będzie potrzebny ci jedynie biały oraz transparentny lakier do paznokci. By go wykonać, wpierw nałóż bazową warstwę przezroczystego lakieru na całą płytkę paznokcia. Następnie zaznacz białym lakierem wystające poza opuszki palców końcówki paznokci. Cienkim pędzelkiem namaluj półokrągłą linię u dołu płytki. Klasyczny, ale zjawiskowy manicure gotowy! Jeśli chciałabyś poeksperymentować z kolorami, biały śmiało możesz zamienić na dowolny ulubiony kolor. 

 

Delikatny akcent z kwiatkiem to hit tego sezonu. Z łatwością uzyskasz go przy pomocy główki szpilki

Drugi manicure wyróżnia się delikatnym kwiecistym akcentem. Na początku pokryj płytkę paznokcia kryjącym różowym kolorem w odcieniu nude. Poczekaj do wyschnięcia lakieru. Po tym czasie główką od szpilki nabierz złoty lakier. Wykonaj nią kropkę u dołu paznokcia i oczyść główkę szpilki. Następnie nabierz nią biały lakier i zaaplikuj na wzór płatków kwiatów. Taki manicure możesz wykonać na wszystkich paznokciach, tworząc delikatny, ale efektowny wzór, lub zaaplikować tylko na kciuku i placu serdecznym.

 

Drobne kropki u dołu płytki to banalny i zjawiskowy wzór. Prosty manicure zrobi niesamowity efekt

Ostatni manicure to uproszczona wersja wyżej wspomnianego kwiecistego wzoru. By go wykonać, przygotuj bazowy różowy kolor i pokryj nim płytki paznokci. Następnie swoim ulubionym kolorem namaluj drobne kropki u dołu paznokci. Możesz wykorzystać do tego cienki pędzelek bądź główkę od szpilki. Taki manicure jest prosty w wykonaniu i wygląda nietuzinkowo. Jest idealnym przykładem na to, że czasem mniej znaczy więcej.

 
Więcej o: