Co mówi o tobie data urodzenia? Zdradza o charakterze więcej niż przypuszczasz

Według numerologów każda data urodzenia ma swoje znaczenie. Dzień twoich narodzin może wiele powiedzieć o poszczególnych cechach charakteru. Dowiedz się czegoś o sobie, sprawdzając, co oznaczają poszczególne cyfry.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co mówi o tobie data urodzenia? Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się nad numerologicznym znaczeniem dnia, w którym przyszłaś na świat, znamy odpowiedź. Pamiętaj jednak, żeby do astrologii podchodzić z dystansem.

Zobacz wideo Horoskop roczny miłosny - koziorożec

Cyfry od 1 do 4. Numerologowie przypisują do nich poszczególne ciała niebieskie

Numerologiczna "jedynka" odpowiada słońcu. Osoby urodzone w dniach, w których pojawia się ta cyfra, są urodzonymi liderami. Cechuje ich wewnętrzna siła i odwaga. Często wiodą prym w zadaniach, które odpowiadają ich zainteresowaniom. Zgodnie z liczbą przypisaną tym ludziom, zwykle stają na najwyższym stopniu podium, jeśli tylko poświęcą się sprawie. 2 oznacza natomiast księżyc. Jeśli urodziłaś się w dniach będących jej wielokrotnością, możesz być wieczną marzycielką. Ciągle rozmyślasz nad swoją przyszłością i nie dajesz innym wpływać na swoje poglądy. Co więcej, wyróżniasz się empatią i wrażliwością, dzięki czemu jesteś w stanie pomóc w rozwiązaniu problemów bliskich ci ludzi.

Według numerologów cyfra 3 odpowiada Jowiszowi. Jeśli przyszłaś na świat 3, 21, 23 lub 30 dnia miesiąca, to cenisz sobie ambicję. Krok po kroku realizujesz cele, jednak równie często pozwalasz sobie na przygody. Osoby spod tych liczb cenią dreszczyk emocji w życiu. "Czwórka" przypisana jest natomiast do Urana. Ta cyfra jest niezwykle rzadka. Obowiązuje wyłącznie ludzi urodzonych 4 i 22 dnia miesiąca. Osoby te cechują się nadprzeciętną inteligencją i bystrością. Łatwo przyswajają wiedzę, przez co często potrafią być zadufane.

Co oznaczają cyfry od 5 do 9? Reprezentują skrajnie różne osobowości

Dla numerologów cyfra 5 jest jednoznaczna z Merkurym. Osoby urodzone 5, 15 i 25 dnia miesiąca wyróżniają się na tle innych umiejętnościami komunikacyjnymi. Szybko zaskarbiają sobie przychylność innych i są perfekcyjnymi motywatorami. Numerologiczna 6 jest z kolei przypisana do Wenus. Jeśli urodziłaś się 6, 12, 24 bądź 26 pewnie już wiesz, że jesteś niezwykle wrażliwa. Doceniasz także romantyzm, a uczucia są dla ciebie bardzo ważne. Dużą rolę w twoim życiu odgrywają bliscy i rodzina.

Cyfra 7 to znak Neptuna, a tym samym ludzi, którzy urodzili się 7, 14 lub 31. Z natury są niezwykle analityczni, kochają porządek i ład. Jednocześnie potrafią być ciekawscy i krytyczni. Są przy tym oszczerczy, przez co czasami trudno się z nimi dogadać. "Ósemka" to znak Saturna. Dotyczy ona dat urodzenia, w których pojawia się cyfra 8 lub jej wielokrotność. Osoby, którym przypisana jest tą planetą, są w stanie w prosty sposób osiągnąć bogactwo. Nie chodzi jednak wyłącznie o jego materialną stronę, ale również o duchową.

9 odpowiada natomiast planecie Mars. Przypisana jest osobom urodzonym 9, 18, 27 i 29 dnia miesiąca. Podobnie jak ludzi spod numerologicznej "jedynki" zwykle naturalnie przyciąga ich rola lidera zespołu. Przez ich ognisty temperament potrafią dać ponieść się emocjom, jednak zawsze wynagradzają to ciężką pracą.

Więcej o: