Łyżeczkę tego produktu zalej wodą i wetrzyj w złotą biżuterię. Odzyska dawny blask

Złota biżuteria może być piękną ozdobą oraz uzupełnieniem kreacji. Co w przypadku, gdy pojawia się na niej ciemny nalot? Choć to zjawisko zupełnie naturalne, sprawia, że ulubione kolczyki czy pierścionki stają się matowe i nieestetyczne. Z pomocą domowych trików sprawisz, że odzyskają dawny blask.

Złota biżuteria ma to do siebie, że nawet jeśli wyjątkowo o nią dbasz i nieczęsto nosisz, prędzej czy później pojawi się na niej nieestetyczny, szary nalot. Wystarczy kontakt z wodą, kosmetykami czy słońcem. W jaki sposób się go pozbyć domowymi sposobami?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Spakuj się z pomysłem - biżuteria i kosmetyki

Jak pozbyć się niewielkich zabrudzeń na złotej biżuterii? Z pomocą przyjdzie płyn do mycia naczyń

W przypadku niewielkich zabrudzeń na kolczykach, łańcuszkach czy pierścionkach ze złota idealnie poradzi sobie najzwyklejszy płyn do mycia naczyń. Do miski z ciepłą wodą dodaj kilka kropli produktu i w tak przygotowanej mieszance zanurz biżuterię na 15 minut. Po tym czasie wyjmij ją i delikatnie przetrzyj miękką ściereczką. Znów będzie lśniąca i nieskazitelnie czysta. Co w przypadku bardzo zabrudzonych świecidełek?

Jak wyczyścić złotą biżuterię? Niezawodną pastę zrobisz z dwóch produktów

Niezawodnym trikiem na wyjątkowo uporczywe do usunięcia zabrudzenia podzieliła się TikTokerka o nicku @migotka.jewelry. Czego będziesz potrzebować?

Połącz ze sobą sodę oraz wodę w taki sposób, by powstała gęsta, musująca pasta. Następnie nanieś ją na biżuterię i delikatnie poleruj, aż do uzyskania zadowalających cię efektów. Na koniec dokładnie opłucz i wysusz złoto. Po nalocie i innych zabrudzeniach nie pozostanie nawet ślad, a sama biżuteria znów będzie lśnić jak nowa.

Najprostszy trik na czystą biżuterię ze złota. Wystarczy owoc z kuchni

Niewielkich zabrudzeń na złocie pozbędziesz się z pomocą cytryny. Wyciśnij z niej sok, w którym następnie zanurz biżuterię na ok. 20 minut. Po tym czasie wyjmij świecidełka na miękką ściereczkę i znowu pozostaw, tym razem nawet na kilka godzin. Na koniec wystarczy, że dokładnie je opłuczesz letnią wodą oraz wysuszysz. Nieestetyczny nalot zniknie. Opcjonalnie, zamiast soku, możesz po prostu potrzeć je połówką cytryny.

Więcej o: