Te koszule są idealne na gorące dni. Wyglądają drogo, a wcale nie są! Tkanina chłodzi skórę

To klasyk ponad klasykami, ale latem zmienia swoje oblicze. Choć wydawałoby się, że wpisuje się przede wszystkim w biurowy dress code, to z powodzeniem będzie efektowną bazą do wakacyjnych stylizacji. I to jakich!

Biała koszula wygląda na ogół niepozornie, ale odpowiednio wystylizowana może być modową perełką. Od dawna przestała się trzymać blisko garniturów. Znakomicie wygląda jeansami i spódnicami. Przeszła też długą drogę od kroju dopasowanego po bardzo luźny, dlatego też nabrała mniej formalnego charakteru. Latem białą koszulę po prostu warto mieć, a najbardziej stylowe modele to te uszyte z niesamowicie wygodnej tkaniny, która jest idealna na gorące dni.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Len jest efektowny i praktyczny. Skóra pokocha go latem

Len i wiskoza to naturalne tkaniny, które są bardzo przyjemne dla skóry. Mówi się, że to tkaniny "oddychające" ponieważ są przewiewne, lekkie i skutecznie odprowadzają wilgoć, co pomaga, gdy się pocimy. Dodatkowo len daje wrażenie lekkiego chłodzenia skóry, właśnie dzięki temu, że jest przewiewny, dlatego też jeśli szukamy ubrań, które są nie tylko efektowne, ale i praktyczne, to warto postawić na te wykonane z lnu.

 

Zalicza się do tego także lniana koszula, która z jednej strony osłania ciało, a z drugiej czujemy się w niej komfortowo, nawet w czasie największych upałów. Ma jeszcze jeden wielki plus, len wygląda po prostu bardzo stylowo i jest zupełnie niezależny od trendów

Lniana koszula to baza do różnych pięknych stylizacji. Warto ją mieć

Zakup lnianej koszuli to "inwestycja" na lata, ponieważ jest to tkanina bardzo odporna. Latem możemy ją zestawiać z różnymi rodzajami jasnych spodni, lub szerokimi szortami. Świetnie wygląda również w zestawieniu z rozszerzanymi zwiewnymi spódnicami. Poza tym może posłużyć jako narzutka na sukienkę, jak i kostium kąpielowy.

 

Nie bez znaczenia jest fakt, że biel pasuje do każdego innego koloru, zatem nie musimy obawiać się nietrafionych połączeń.

Więcej o: