Jak pozbyć się kuny? Tych metod nie znałaś. "Rozlałem po strychu, pomogło"

Jak pozbyć się kuny? Pytanie męczy wielu właścicieli posesji, na których pojawił się szkodnik. Zwierzęta, szukając schronienia i pożywienia, co jakiś czas decydują się na zamieszkanie na strychu bądź w ogrodzie. Na szczęście istnieją proste sposoby, by je przepędzić.

Kuna, która pojawi się na posesji, strychu czy w piwnicy jest uciążliwym zwierzęciem. Przegryza kable, atakuje kury i zjada zapasy jedzenia. Pozostawia też po sobie odchody. Okazuje się, że można się jej pozbyć w prosty sposób. Dzięki tym trikom zwierzę odejdzie w siną dal i już nie wróci.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Łosie przebiegające przez jezdnię w Rawie Mazowieckiej

Naturalny odstraszacz na kunę. Wykorzystaj sierść domowego pupila i lampę z czujnikiem

Najtańszym i prostym sposobem na odstraszenie kuny jest wykorzystanie sierści psa. Wystarczy rozłożyć ją w miejscach, w których co jakiś czas pojawia się zwierzę. Zapach naturalnego wroga kuny szybko ją zaniepokoi, dzięki czemu poszuka bezpieczniejszego miejsca do schronienia się. Innym trikiem jest wyposażenie pomieszczenia, do którego wchodzi kuna, w lampę czujnikiem ruchu. Światło zapali się za każdym razem, gdy zwierzę do niego wejdzie. Kuny najlepiej czują się w ciemnościach, dlatego ostry blask szybko zniechęci ją do powrotu do pomieszczenia.

Jak pozbyć się kuny? Proste działania sprawią, że szybko ucieknie ze strychu

Tiktoker @jaroslaw_ryms w jednym z nagrań poinformował, jak można pozbyć się kuny ze strychu. Mężczyzna zwrócił uwagę na to, by w pierwszej kolejność zbadać, którędy zwierzę dostaje się do środka. Sprawdź, czy na ścianach nie ma żadnych otworów lub dziur, przez które zwierzę mogłoby dostać się do środka. Zaklej je, by uniemożliwić mu powrót. Możesz też zaopatrzyć się w żywołapkę na kuny. Dzięki niej będziesz miała szansę wywieźć zwierzę daleko od posesji, nie robiąc mu krzywdy. Wystarczy włożyć do środka makrelę lub świeże, kurze jajko i poczekać, aż zwierzę wejdzie do środka. Pod nagraniem tiktokera pojawiło się wiele komentarzy. Okazuje się, że problem kun dotyczy wielu osób. Internauci podzielili się też własnymi trikami na przegonienie zwierzęcia.

Podobno nie tak łatwo się jej pozbyć. U mnie przypadkiem pomógł pies. I na kunę, i na krety.
Na moją kunę nic nie działa… Żadne pułapki, ale spróbuję Twojego sposobu, zobaczymy…
Najlepsza makrela.
Ja pozbyłem się, zastosowałem perfumy. Kupiłem na targu o bardzo mocnym zapachu i rozlałem po strychu, pomogło.
Więcej o: