Myjesz truskawki w ten sposób? Przez to szybciej się psują. "Nie miałam pojęcia"

Właśnie trwa sezon na truskawki. Kiedy się skończy, wiele osób będzie za nim tęsknić, więc warto z niego korzystać. Okazuje się jednak, że kupując duże ilości owoców, możemy sprawić, iż dłużej zachowają świeżość. Wystarczy zrobić jedną rzecz.

Truskawki są ulubionymi owocami wielu osób. Nie każdy jednak wie, jak prawidłowo powinno się je myć. Są tacy, którzy w ogóle tego nie robią, a inni po prostu opłukują owoce pod bieżącą wodą. Okazuje się, że prawidłowy sposób ich umycia sprawi, że nie tylko będą zdrowsze, lecz także dłużej zachowają świeżość.

Zobacz wideo Jak mrozić owoce? Jak usunąć plamę z truskawek? Jak pozbyć się pestek z czereśni? Rozwiązujemy letnie problemy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Trwa sezon na truskawki. Kiedy się skończy i jak je myć, by długo były świeże?

Wielu wielbicieli truskawek ucieszy fakt, że sezon na nie trwa od maja aż do końca lipca. Zwykle kupujemy większe ilości owoców, przechowując je przez kilka dni, by służyły nam jako przekąska lub dodatek do ciast czy koktajli. Niestety nieprawidłowo umyte truskawki mogą psuć się już następnego dnia, porastając pleśnią. Można temu zapobiec, dokładniej czyszcząc owoce od razu po przyniesieniu ich z targu czy sklepu. Dzięki temu pozbędziemy się z nich piasku, pestycydów oraz pasożytów, a to sprawi, że dłużej zachowają świeżość. 

Weź produkty z szafki i dokładnie umyj truskawki. Nie będą się tak szybko psuć

Jeśli zastanawiasz się, jak skutecznie umyć truskawki, by dłużej zachowały świeżość i były naprawdę czyste, zastosuj jeden trik. Do jego wykonania potrzebujesz wody, sody oczyszczonej oraz octu. Jak to zrobić pokazała Agata z profilu @declutterpl na Instagramie. Najpierw należy namoczyć truskawki w wodzie z octem przez trzy minuty. Na litr wody należy wykorzystać pół szklanki octu jabłkowego. Dzięki temu pozbędziemy się z owoców wszelkich bakterii. Następnie trzeba namoczyć je przez trzy minuty w wodzie z sodą oczyszczoną (łyżka proszku na litr wody), by usunąć pestycydy. Na koniec wystarczy opłukać truskawki w czystej wodzie i gotowe.

 

Trik na umycie truskawek, który pokazała Agata, wzbudził niemałe zainteresowanie wśród użytkowniczek oraz użytkowników Instagrama. Materiał odtworzono ponad milion razy, a w sekcji komentarzy pozostawiono około 400 wypowiedzi na temat tego sposobu. Wiele osób przyznało, że w ogóle nie myje truskawek i nie mają takiego zamiaru. Inni natomiast przyznali, iż stosują sposób przedstawiony przez Agatę i są z niego zadowoleni.

Tak, tak, tak! Od kilku lat myję w ten sposób owoce (tylko zawsze staram się jak najwięcej na raz, przygotowuję sobie dwie miski - z octem i z sodą) i nie zmieniłabym już tego na płukanie tylko pod wodą.
Tak, największą różnicę widzę po jabłkach! Zamiennie używam octu i specjalnego płynu do mycia owoców i warzyw.
Jejku nie wiedziałam o tym, a wczoraj kupiłam całą kobiałkę truskawek...
Dziękuję, nie miałam pojęcia.
Więcej o: