Zamordowała męża, syna i ojca. Potem odebrała sobie życie. Nie chciała, by odkryli jej tajemnicę

Na początku marca mediami wstrząsnęła wiadomość o morderstwie lidera metalowego zespołu Critical Khaos. Steve Cain, jego syn i teść zginęli z rąk żony muzyka. Kobieta ukrywała przed rodziną tajemnicę.

Rankiem 27 lutego 2023 roku funkcjonariusze z hrabstwa Clermont w stanie Ohio usłyszeli odgłos wystrzału broni dochodzący z jednego z domów. Zmierzali w tym kierunku, by wręczyć nakaz eksmisji jego mieszkańcom. Zaalarmowani niepokojącym hałasem, natychmiast dostali się do środka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Rozmowa Justyny Mazur z Heleną Kowalik. Cykl kryminalny Gazeta.pl - Oskarżam. Część trzecia

Zamordowała całą rodzinę. Bała się, że odkryją jej tajemnicę

Wewnątrz domu dostrzegli ciało Steve’a Caina, frontmana popularnej trashmetalowej grupy Critical Khaos, jego żony Theresy, teścia i dwójki dzieci -13-letniego Ethana i 20-letniej Samanthy. Jak poinformowali śledczy, Theresa Cain w ciągu kilku sekund wystrzeliła pięć razy. Jako pierwszy z jej rąk miał zginąć Steve. Później kobieta zamordowała też syna, ojca, w końcu popełniła samobójstwo. Jako jedyna ocalała Samantha, którą natychmiast przewieziono do szpitala.

W mediach szybko zaczęły pojawiać się informacje, że przyczyną zbrodni była trudna sytuacja finansowa. Jak poinformowało Fox 19, kobieta zamordowała rodzinę na krótko przed przybyciem zastępców szeryfa, którzy mieli wręczyć jej nakaz eksmisji. Doniesienia te potwierdził lokalny szeryf. Jak podejrzewali funkcjonariusze, Theresa ukrywała przed bliskimi prawdę o kłopotach finansowych i bała się, że tego ranka wszystko wyjdzie na jaw. Wcześniej miała poprosić funkcjonariuszy, by poczekali z eksmisją kilka godzin. – To tragiczne i niepotrzebne – przyznał szeryf Clermont County Steve Leahy w rozmowie z Fox 19 i dodał, że, jego zdaniem, nie dało się zapobiec tragedii. – Gdy ludzie są w kryzysie, pogrążają się. I nic nie ma sensu – dodał.

Lider Critical Khaos zginął z rąk żony. Zespół nie zawiesił działalności

Członkowie zespołu po morderstwie wokalisty zdecydowali o niezawieszaniu działalności i kontynuowaniu kariery.

Mamy nadzieję, że sobie wszyscy poradzimy. To jest coś, o czym Steve marzył, zanim został nam odebrany

zaznaczyli w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. W maju wystąpili na największym w karierze koncercie, a jakiś czas temu poinformowali fanów o nagrywaniu kolejnych utworów. W kwietniu media poinformowały, że Samantha Cain odzyskała przytomność i przebywa w ośrodku rehabilitacji. Jej stan lekarze oceniali jako krytyczny. Informacja o stanie dziewczyny pojawiła się również na stronie zbiórki.

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania pod numerem 116 123. Na stronie liniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy.

Więcej o: