Rozpuść 1 łyżeczkę w wodzie i podlewaj co dwa tygodnie. Anturium w mig zakwitnie

Dlaczego anturium nie kwitnie? Z problemem boryka się wielu posiadaczy tej pięknej rośliny. Zwróć uwagę na błędy w pielęgnacji. Wyeliminuj je, a później zastosuj nawóz z produktów z kuchni. Jak go przygotować?

Anturium cieszy się popularnością ze względu na egzotyczne, czerwone kwiaty. Roślina kwitnie od wiosny do początku jesieni. Czasem jednak zdarza się, że tak się nie dzieje. Co jest przyczyną i jak zadbać o roślinę, by wypuściła piękne kwiaty? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Czym podlewać anturium, aby kwitło? Rozpuść w wodzie 1 łyżeczkę

Anturium w związku z brakiem kwitnienia traci wiele uroku. Wszystko ze względu na to, że to właśnie kwiaty są największą ozdobą rośliny. Wpływ na ten stan mogą mieć przeciągi, przelewanie rośliny, nikły dostęp do światła, czy niskie temperatury. Jeśli wyeliminowałaś te przyczyny, a anturium nie kwitnie, wypróbuj prosty, domowy sposób. Co należy zrobić? To bardzo proste.

  1. Rozpuść 1 łyżeczkę drożdży w 1 l wody.
  2. Podlewaj anturium mieszanką raz na dwa tygodnie.

Drożdże z kuchni dostarczą roślinie wielu witamin, które na bieżąco będą stymulować jej wzrost i kwitnienie. Pamiętaj jednak, by nie stosować nawozu w okresie spoczynku, czyli jesienią i zimą.

Jak pobudzić anturium do kwitnienia? "Mi kwitnie bez przerwy"

Na TikToku @w_otoczeniu_roslin jakiś czas temu opublikowano filmik poradnikowy, w którym autorka wyjaśniła, jak dbać o anturium. Powiedziała, że jako epifit rośnie na innych roślinach, dlatego potrzebuje luźnego podłoża z dużą ilością kory. Nie należy dopuszczać do przelewania rośliny, a podłoże między każdym kolejnym podlaniem powinno przeschnąć. Anturium do kwitnięcia wymaga jasnego stanowiska. Z tego względu od września warto stawiać je na parapecie południowym, a wcześniej na wschodnim i zachodnim.

Internauci zostawili komentarze, w których podzielili się spostrzeżeniami dotyczącymi ich anturium.

Mi kwitnie bez przerwy.
Jaka ja mądra. Moje stoi na południowym parapecie i ma korę.
Więcej o: