Posyp swój materac tym produktem za 3 zł. Będzie świeży, pachnący, a przede wszystkim bez bakterii

Łóżko to miejsce, w którym wbrew pozorom spędza się naprawdę mnóstwo czasu. Zachowanie jego odpowiedniej higieny jest bardzo ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych. Ten prosty trik z wykorzystaniem domowego produktu sprawi, że szybko pozbędziesz nieproszonych gości, którzy zalegają w materacu.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Produktywny sen, który trwa odpowiednio długo, jest bardzo istotny w kontekście optymalnego funkcjonowania w ciągu dnia. Z tego powodu w łóżku spędza się wiele długich godzin. To także miejsce odpoczynku po pracy lub zwyczajnego, popołudniowego relaksu lub drzemki. Sprawia to, że dbanie o higienę i świeżość łóżka są niesłychanie istotne.

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Ten sposób na odświeżenie łóżka jest genialny. Wystarczy jeden produkt z kuchennej półki

Na rynku chemicznym można kupić mnóstwo środków czy detergentów, które służą do czyszczenia i dbania o materace. Jeśli jednak chcesz skorzystać z bardziej naturalnych i domowych sposobów, to zachęcam do wypróbowania poniższej metody.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że we wnętrzu i na powierzchni materaca żyje mnóstwo bakterii i drobnoustrojów. Podczas snu ludzkie ciało może wyprodukować nawet pół litra potu, który pomieszany z łojem ze skóry pozostaje na prześcieradle, kołdrze i wspomnianym materacu. Takie warunki nie są zbyt przyjemne. Szczególnie w gorące noce nasze łóżko jest narażone na powiększenie się ilości tych nieproszonych gości, dlatego warto pozbyć się ich szybko i skutecznie.

Wystarczy, że cały materac dokładnie pokryjemy... sodą oczyszczoną. Ten magiczny proszek posiada właściwości bakteriobójcze oraz świetnie pochłania zapachy, dzięki czemu wnętrze łóżka będzie odpowiednio oczyszczone i domowo zdezynfekowane. Ponadto sodę można kupić za dosłownie kilka złotych w każdym spożywczym sklepie. Po rozprowadzeniu produktu na powierzchni materaca należy wetrzeć go w materiał przy pomocy np. starego pędzelka. Po kilku godzinach zostaje jedynie dokładnie go odkurzyć, pozbywając się niechcianych bakterii.

Jak dbać o higienę łóżka? Kilka patentów

Oczywiście, aby powyższy trik miał sens, warto regularnie prać pościel oraz wymieniać ją mniej więcej raz na tydzień. Sprawi to, że higiena tego miejsca będzie stała na wysokim poziome, a sen stanie się przyjemny i zdrowszy.

Więcej o: