Justyna Steczkowska wspomina Korę. Zestawiła ich zdjęcia z młodości. "Wyglądamy jak siostry"

8 czerwca miała miejsce 72. rocznica urodzin ikony polskiej muzyki rockowej, czyli Kory. Z tej okazji Justyna Steczkowska udostępniła na Instagramie kolaż zdjęć, na których widać obie artystki, uwiecznione na biało-czarnych fotografiach. Wokalistka dopatrzyła się podobieństwa.

Kora, czyli Olga Sipowicz razem z zespołem Maanam stworzyła wiele muzycznych przebojów, które do teraz chętnie są słuchane, a także odtwarzane. Obecnie, uznawana jest za jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci, w historii polskiego rocka. Wielbiły ją tłumy, podziwiali najwięksi artyści. Wokalistka odeszła 8 czerwca 2018 roku po przegranej długiej walce z chorobą. Z okazji 8 czerwca, kiedy przypada 72. rocznica jej urodzin, Justyna Steczkowska postanowiła podzielić się na Instagramie sentymentalnym postem.   

Zobacz wideo Czy syn Steczkowskiej chce wystąpić na Eurowizji? "Pomysł został rzucony, żebyśmy zrobili utwór na preselekcje"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zaśpiewała "Boskie Buenos" Maanamu. Ten występ był kluczowy dla kariery Steczkowskiej

Utrata wybitej artystki była bolesnym ciosem nie tylko dla jej fanów, ale również dla wielu innych gwiazd polskiej sceny muzycznej, w tym dla Justyny Steczkowskiej. Jedna z piosenek z repertuaru Kory, a mowa tutaj o "Boskie Buenos" przed laty stała się bowiem trampoliną do ogromnego sukcesu wokalistki. To właśnie ona prawie trzy dekady temu, w 1994 roku, przyniosła Steczkowskiej wygraną w programie "Szansa na Sukces", a także zapoczątkowała jej karierę na polskiej scenie muzycznej.

 

Justyna Steczkowska upamiętniła Korę w sentymentalnym wpisie. Pokazała zdjęcia z młodości

W dniu 72. urodzin zmarłej Olgi Jackowskiej, czyli Kory, Justyna Steczkowska na profilu na Instagramie zamieściła wspomnienie w postaci krótkiego, lecz poruszającego postu. Piosenkarka zestawiła swoje zdjęcie wraz ze zdjęciem wokalistki zespołu Maanam w biało-czarnej wersji. Zwróciła również uwagę, że w młodości były do siebie podobne, niczym siostry.

Dziś Kora miałaby 72 lata... A to zdjęcia z naszej młodości. Wyglądamy trochę jak siostry. 
Więcej o: