Powieś ścierkę na zmywarce. W 20 minut uporasz się z irytującym problemem. "Sprawdza się, potwierdzam"

Niektóre domowe sposoby mogą szybko i łatwo pomóc nam uporać się z denerwującymi problemami. Tak jest w przypadku ścierki kuchennej, która sprawdzi się nie tylko podczas wycierania rąk lub naczyń. Jak ją wykorzystać w nietypowy sposób?

Niektórzy posiadacze zmywarek mogą nie być do końca zadowoleni z działania swojego urządzenia. Zdarza się, że pewne modele, szczególnie te starsze, miewają problem z domywaniem lub suszeniem naczyń. Co można jednak zrobić, by szybko uporać się z takimi irytującymi niedogodnościami? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie musisz od razu wymieniać zmywarki. Ścierka od razu uratuje sytuację

Zmywarka nie dosusza naczyń po zakończonym myciu? Zamiast od razu zastanawiać się nad wymianą urządzenia, wypróbuj sprytny domowy sposób, który szybko rozwiąże problem. Niezawodnym trikiem podzieliła się TikTokerka z profilu @debongout. Pokazała, że po skończonym myciu naczyń wystarczy otworzyć zmywarkę, na jej drzwiach zawiesić bawełnianą ścierkę i od razu ponownie je zamknąć. Po dwudziestu minutach można już wyjmować naczynia, które będą idealnie suche. 

Sposób na szybkie dosuszenie naczyń bez ręcznego wycierania od razu przypadł do gustu użytkowniczkom TikToka. Materiał w aplikacji został odtworzony ponad milion razy, a do tego pozostawiono wiele komentarzy na jego temat. Okazuje się, że trik ze ścierką doskonale się sprawdza, o czym piszą osoby, które już go wypróbowały.

Sprawdza się, potwierdzam!
Ja mikrofibrę wkładam do środka, jak się umyje i zamykam.
Dobry pomysł. Wypróbuję.
Jeśli to nie zadziała, to już nie wiem co!

Zmywarka nie domywa naczyń? Możesz rozwiązać problem za pomocą jednego produktu

Często gdy zmywarka nie domywa naczyń, problem tkwi w tym, że nie jest odpowiednio wyczyszczona. Wówczas resztki jedzenia gromadzą się na filtrze i nie pozwalają na to, by urządzenie dokładnie umyło wszystkie naczynia. W takim przypadku wystarczy dokładnie wyczyścić zmywarkę, żeby błyskawicznie pozbyć się problemu. W tym celu nie musisz wcale stosować specjalistycznych środków czyszczących. Wystarczy jeden składnik z kuchennej szafki.

Umycie zmywarki zacznij od wyjęcia filtra. Dokładnie oczyść go wodą z płynem do mycia naczyń, a gdy będzie już gotowy, umieść filtr z powrotem w urządzeniu. Teraz do dwóch miseczek wlej po 250 mililitrów octu spirytusowego. Jedno naczynie umieść w dolnym koszyku, a drugie w górnym i ustaw zmywarkę na tryb z jak najwyższą temperaturą. Po skończonym cyklu urządzenie będzie wyglądało jak nowe, a ty na jego czyszczenie wydasz mniej niż 3 zł.

Więcej o: