Co odstrasza meszki? Nasyp na zakrętkę i podpal. Szybko ewakuują się z mieszkania

Co odstrasza meszki? To pytanie zadaje sobie wiele osób, zwłaszcza latem. Okazuje się, że pomogą produkty z kuchni. Dzięki prostym metodom szybko wypędzisz je z domu. Możesz też zastosować odpowiedni olejek na meszki i uniknąć ataku. Dowiedz się też, jak złagodzić ukąszenie meszki.

Meszki są uciążliwymi owadami, których ugryzienie może wywoływać reakcje alergiczne. Najczęściej zaczynają uprzykrzać życie w okolicach maja, aż do końca wakacji i pierwszego chłodu. Meszki można spotkać najczęściej w okolicach zbiorników wodnych, ale również i w domu. Samce żywią się sokiem roślin i nektarów kwiatów, jednak samice mogą zaatakować i ukąsić człowieka. Jak sobie z nimi poradzić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wakacyjna pierwsza pomoc, czyli jak przykleić plaster, złagodzić oparzenia i ukąszenia owadów

Co odstrasza meszki? Dzięki temu zapachowi uciekną z domu gdzie pieprz rośnie

Okazuje się, że meszki nie znoszą aromatu palonej kawy. Intensywny zapach jest dla nich bardzo nieprzyjemny, dlatego jeśli go wyczują, szybko ewakuują się z mieszkania. Jak przygotować odstraszacz z palonej kawy w domu? Rozłóż zmielony produkt lub w ziarnach na zakrętce od słoika i podpal go. Dla wzmocnienia efektu możesz dodać liść laurowy, który również dzięki intensywnemu zapachowi zadziała odstraszająco.

Waniliowy olejek na meszki. Ten zapach w mig odstraszy insekty

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na uniknięcie ataku meszek jest rozpylenie wokół siebie zapachów, których nie znoszą. Jednym z nich jest olejek waniliowy. Rozcieńcz go z wodą w proporcji 1:1 i spryskaj ubrania na około 30 minut przed wyjściem z domu. Sprawdzi się również spryskiwanie olejkiem z drzewa herbacianego, który dodatkowo pomoże odstraszyć kleszcze.

Co na ukąszenie meszki? Zadbaj odpowiednio o miejsce ataku

Choć meszki w Polsce nie przenoszą groźnych chorób, ich ukąszenie może wywołać reakcję alergiczną skutkującą bólem, swędzeniem, obrzękiem i gorączką. Wszystko ze względu na toksyczną ślinę, którą wydzielają podczas ataku. Po ugryzieniu przez meszkę warto zachować ostrożność i nie dotykać miejsca ukąszenia brudnymi dłońmi. Należy przemyć miejsce wodą i dodatkowo posmarować je maścią z apteki, która ma zapobiec swędzeniu. Pojawienie się obrzęku czy powiększenie rany to sygnał, by udać się do lekarza. Możliwe, że konieczne będzie wdrożenie leczenia przy pomocy antybiotyku.

Więcej o: