Zmieszaj z ciepłą wodą i przetrzyj płytki w łazience. Pozbędziesz się smug i zacieków

Brudne i zachlapane kafelki to zmora wielu z nas. Utrzymanie ich w czystości nie należy do najłatwiejszych zadań. Podpowiadamy więc sprawdzony domowy trik, dzięki któremu mycie stanie się banalnie proste, a płytki będą lśniły czystością.

Czysta łazienka to podstawa, dlatego wiele z nas szuka sposobów na usprawnienie sprzątania. Zamiast kupować specjalne płyny i preparaty do czyszczenia płytek łazienkowych, wypróbuj domowy sposób na błyszczące płytki. Jest tani i prosty, a efekty są zaskakujące.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Czego używać do mycia płytek? Uważaj, aby nie uszkodzić ich powierzchni

Nawet najpiękniejsze kafle łazienkowe mają jedną wadę — szybko się brudzą. Smugi, ślady palców, czy zacieki po wodzie i mydle, są zmorą wielu z nas. Czym czyścić płytki? Pamiętajmy, że do sprzątania najlepiej nadają się miękkie materiały, które nie uszkodzą powierzchni płytki, jak na przykład szmatka z mikrofibry, czy miękka gąbka. Dobrze sprawdzają się również ręczniki kuchenne, dzięki którym zapobiegniemy powstawania smug podczas wycierania. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym czyścić kafelki łazienkowe? Dodaj do wody i przetrzyj

Do czyszczenia płytek świetnie nadaje się mieszanka wody z octem. Ocet doskonale usuwa zacieki z mydła, smugi i tłuste plamy, a dodatkowo nabłyszczy powierzchnię. Aby przygotować mieszankę, należy zmieszać szklankę octu z 4 litrami ciepłej wody, a następnie  za pomocą gąbki lub szmatki przetrzeć płytki. Dla wzmocnienia efektu możemy dodać do roztworu kilka kropel płynu do naczyń. Jeśli nie masz w domu octu, możesz wypróbować domowy sposób z użyciem sody oczyszczonej. Wystarczy do 4 litrów wody wsypać 4 łyżki sody, wymieszać i wyczyścić kafelki. Soda charakteryzuje się doskonałymi właściwościami czyszczącymi. Rozpuści brud i sprawi, że czyszczenie będzie znacznie szybsze i łatwiejsze niż zwykle.

Więcej o: