Teściowa kupuje ci ubrania? To zły znak. Psychiatra wyjaśnia

Dr. Judith jest psychiatrą. Na swoim profilu na TikToku omawia różnego rodzaju toksyczne zachowania i relacje. W jednym z nagrań podkreśliła, że jeśli teściowa kupuje ci ubrania, to powinnaś uznać to za czerwoną flagę. Dlaczego?

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Świat zbudowany jest ze skomplikowanych relacji. Chociaż o tych między teściową a synową napisano już bardzo dużo, wciąż pojawiają się próby wyjaśnienia motywów wzajemnego uprzykrzania sobie życia. Okazuje się, że czasem nawet niewinny gest może sygnalizować przyszłe problemy. Dr. Judith w najnowszym nagraniu na TikToku wyjaśniła, dlaczego powinnyśmy uważać, kiedy teściowa obdarowuje nas ubraniami. 

Zobacz wideo Syn Steczkowskiej o przedstawieniu mamie dziewczyny z Białorusi: Nie wiedziałem, jak się zachować

Teściowa kupuje ci ubrania? Może to oznaczać kazirodztwo emocjonalne

Na 30-sekundowym nagraniu dr. Judith odtwarza spotkanie teściowej z synową. Ta pierwsza wręcza wybrance syna sukienkę i zapewnia: "Padnie, kiedy cię w niej zobaczy". Próbując wybrnąć z sytuacji, kobieta dziękuje i mówi, że bardzo jej miło, ale nie ma dokąd założyć wybranego przez teściową ubrania. W odpowiedzi pada groźba: "Albo ją założysz, albo powiem, jak bardzo zraniłaś moje uczucia". 

Potem Judith słowami teściowej wyjaśnia, dlaczego kobieta zachowuje się w ten sposób. "To wynika z emocjonalnego kazirodztwa (...) Odwzorowuję na tobie swoją kobiecość, chcę, żebyś mnie naśladowała. Za każdym razem, gdy mój syn na ciebie spojrzy, przypomni sobie o swojej mamie".

W podpisie do nagrania możemy przeczytać, że kazirodztwo emocjonalne może przybierać różne formy." Gdy teściowa nalega, żeby cię ubierać, chce przenieść na ciebie swoją kobiecość i wizerunek. Robi to, żeby mogła wtrącać się do twojej relacji. Może to wynikać ze świadomego lub nieświadomego pragnienia bycia głównym obiektem uczuć jej dorosłego dziecka" - zaznacza ekspertka. 

"Moja teściowa często to robiła"

Pod nagraniem kobiety podzieliły się swoimi doświadczeniami. "Moja była teściowa kupiła mi bieliznę na noc poślubną. Spakowałam ją i wyrzuciłam do hotelowego śmietnika", "Moja z kolei oddaje mi swoje ubrania z młodości", "Moja też to robi. Czasem nawet sugeruje, co powinnam włożyć na spotkania rodzinne" - żaliły się internautki.

Więcej o: