Jak pozbyć się pcheł z domu? Dodaj do wody produkt za 7 zł i rozpyl. Wyeliminujesz pasożyty na dobre

Jak pozbyć się pcheł z domu? To pytanie z pewnością zadawał sobie niejeden właściciel czworonoga. Okazuje się, że zamiast sięgać po specjalistyczne środki, z problemem pcheł można poradzić sobie domowym sposobem.

Nawet gdy pilnujemy naszego zwierzaka, może się zdarzyć, że przyniesie do domu pchły. W takim wypadku należy prędko działać, gdyż te owady szybko się rozmnażają, a im później zareagujemy, tym trudniej się ich pozbyć. Sprawdź sprawdzoną metodę, jak pozbyć się pcheł z domu.

Zobacz wideo Jak pozbyć się sierści pupila z kanapy? Wypróbuj jeden z paru sposobów

Czy pchły są groźne dla ludzi? Ich ugryzienie bywa uciążliwe

Pchły to owady osiągające niewielkie rozmiary zazwyczaj od 2 do 3 milimetrów. Mają ciemnobrązowe lub czerwone ubarwienie, a cechą charakterystyczną jest aparat gębowy, który służy do picia krwi swoich żywicieli. Najczęściej żerują na psach, kotach, szczurach, ale możemy je znaleźć także na ptakach. Pchły nie bytują na ludziach, ale mogą nas ugryźć. Ich ugryzienie cechuje się małymi krostkami, które szybko zaczynają swędzieć i mogą utrzymywać się nawet do 5 dni od ukąszenia. Jak pozbyć się pcheł z domu? 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak się pozbyć pcheł z domu? Wypróbuj sprawdzony sposób

Pamiętajmy, że najważniejszym krokiem do pozbycia się pcheł jest dokładne wyczyszczenie i umycie zwierzęcia, aby pozbyć się dorosłych osobników, jak i larw. Najlepiej po kąpieli wyczesać zwierzaka gęstym grzebieniem. Równie ważne jest uprzątnięcie legowiska i zabawek należących do pupila, a także miejsc, w których pchły mogły pozostawić larwy — koce, dywany, kanapy i podłogi. Przedmioty, które możemy uprać, warto wrzucić do pralki i uruchomić program z wysoką temperaturą. Podłogi, czy dywany należy odkurzyć, a następnie wysypać worek lub pojemnik, ponieważ pchły mogą szybko się z niego wydostać. Po dokładnym sprzątaniu warto zastosować niezawodny naturalny środek na pchły, który kupimy w aptece za około 7 zł. Olejek herbaciany ma niezwykle intensywny zapach, który zniechęca pchły do przebywania w jego otoczeniu. Olejek wystarczy połączyć z wodą i przelać do butelki z atomizerem, a następnie spryskać wszystkie przedmioty, na których szkodniki mogły bytować. Pamiętajmy o zakamarkach jak listwy przypodłogowe, czy zagięcia kanap. 

Więcej o: