Wbij w cytrynę i połóż obok łóżka. Irytujący problem zniknie, jak ręką odjął

Komary są zarówno uciążliwe, jak i przenoszą choroby, a większość właścicieli domów co roku szuka sposobów na wyeliminowanie tych szkodników. Na szczęście istnieje wiele domowych metod na pozbycie się komarów, które są nie tylko niedrogie, ale również łatwe w użyciu.

Komary są utrapieniem dla wielu osób. W nocy brzęczą koło ucha, a także gryzą. Prawda jest taka, że nie trzeba zabijać komarów, aby się ich, pozbyć. Istnieje wiele domowych oraz skutecznych w działaniu sposobów na pozbycie się tych owadów. Nie jest to wcale zadanie niemożliwe do wykonania. Wszystko dzięki kilku podstawowym składnikom i kilku kreatywnym sztuczkom, dzięki którym w mgnieniu oka będziesz mieć dom wolny od komarów.

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy środek na komary. Zrobisz to bez zabijania, jednocześnie wprowadzając świeży akcent

Niektóre zapachy i aromaty nie tylko odświeżają, ale także doskonale odstraszają komary. Metoda z użyciem cytryny oraz goździków jest idealna do małych pomieszczeń. To bardzo proste, a wszystko, co musisz zrobić, to umieścić kilka podzielonych cytryn z kilkoma wbitymi w nie goździkami w miejscach, w których komary pojawiają się najczęściej. Połączenie tych zapachów jest dla nich wręcz nie do zniesienia i zagwarantuje ci, że uciążliwe owady będą trzymały się z daleka od tych pomieszczeń.

Jedną z kolejnych opcji jest skorzystanie z właściwości zapachowych czosnku, który pozwala na odstraszenie nie tylko komarów, ale również much, kleszczy i pcheł. Aby zastosować go w domu, musisz obrać i pokroić kilka ząbków i włożyć je do miski z odrobiną wody. Pozostaw na kilka godzin, a następnie tą wodą spryskaj całe mieszkanie. Ta metoda jest idealna dla tych, którzy nie przepadają za słodkimi zapachami.

Rośliny odstraszające komary. Zachowaj piękny ogród i pozbądź się problemu

Odstraszanie komarów nie musi być tylko praktyczne, może być także cieszące okoSadzenie naturalnych środków odstraszających, może upiększyć ogród, jednocześnie eliminując, uporczywy problem. Możesz również użyć tych roślin, aby urozmaicić swoje potrawy. Rozważ posadzenie następujących roślin w ogrodzie lub umieszczenie ich w pobliżu okna, aby odstraszyć komary:

  • Bazylia
  • Kocimiętka
  • Czosnek
  • Pelargonie
  • Lawenda
  • Melisa
  • Trawa cytrynowa
  • Nagietki
Więcej o: