Nie goli pach już od ponad dwóch lat. I nie zamierza tego zmieniać. "To obrzydliwe"

Pewna tiktokerka wyznała, że od dwóch lat nie goli pach i jest z tego powodu bardzo zadowolona. Jej podejście oburzyło wiele osób. Kobieta przeczytała między innymi, że byłaby bardziej atrakcyjna, gdyby zaczęła usuwać owłosienie.

Włosy pod kobiecymi pachami przez lata nie należały do mile widzianych. Ostatnio to zaczyna jednak się zmieniać. Ogromny wpływ na to miał z pewnością ruch body positive, którego aktywiści często przypominają, że kobiety wcale nie muszą mieć zawsze idealnie gładkich ciał. Jak informował "The Telegraph", prawie jedna na cztery kobiety w wieku poniżej 25 lat przestała golić pachy. Tak wynika z przeprowadzonych kilka lat temu badań. A w trakcie pandemii liczba ta prawdopodobnie jeszcze wzrosła.

Zobacz wideo Jacek Szawioła układał włosy Dudzie. "Chyba wszyscy daliśmy się nabrać"

"Włosy pod pachami są naprawdę obrzydliwe"

Jedną z osób, która w mediach społecznościowych normalizuje owłosienie pod pachami, jest tiktokerka @fairyinnature. Jej profil obserwuje już ponad 21 tys. osób. Natomiast na Instagramie twórczyni zdobyła już ponad 80 tys. obserwatorów. Fani podziwiają ją za jej naturalność i promowanie akceptacji własnego ciała. 

Kobieta nie usuwa włosów spod pach od ponad dwóch lat. I jak przyznaje, czuje się z tym znakomicie, dlatego też nie zamierza tego zmieniać. Jednak jak łatwo domyślić się, jej poglądy na ten temat często są krytykowane przez internautów. - Włosy pod pachami są naprawdę obrzydliwe - możemy przeczytać w sekcji komentarzy pod jednym z filmów tikokerki. 

Odniosła się do krytyki i hejtu. "Nie obchodzi mnie to"

Jakiś czas temu twórczyni postanowiła odnieść się do krytycznych głosów. Nagrała krótki film, w którym wyjaśniła, co sądzi na ten temat. - Gdy ktoś usiłuje mnie przekonać, że włosy są brzydkie i byłabym bardziej atrakcyjna, gdybym je usunęła - zaczęła. Następnie kobieta podniosła swoje ręce i pokazała pachy. - Nie obchodzi mnie to - podsumowała. 

Więcej o: