Chciała zakropić oczy. Przez koszmarną pomyłkę trafiła do szpitala. "To brzmi okropnie"

Czasami jeden błąd może nas sporo kosztować. Przekonała się o tym 22-letnia Lydia Hartman. Dziewczyna obudziła się w nocy i chciała zakropić oczy. Chwilę później trafiła do szpitala. Jak się okazało, pomyliła buteleczki. Zamiast leku, użyła... kleju.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

O tej pomyłce Lydia Hartman nie zapomni przez długi czas. Chwila nieuwagi wystarczyła, żeby prawie straciła wzrok. Dziś dzieli się swoją historią z innymi, aby przestrzec ich przed podobną pomyłką. 22-latka pomyliła krople do oczu z klejem. Filmik, w którym opowiada o tej nietypowej sytuacji, podpisała "zawsze czytaj opisy na buteleczkach przed skorzystaniem z nich".

Zobacz wideo Nosisz soczewki? Marchewka powinna być twoim ulubionym warzywem

Myślała, że używa kropli do oczu. W rzeczywistości zakleiła powiekę

22-latka obudziła się w środku nocy i poczuła, że ma niezwykle suche oczy. Zaspana dziewczyna wstała z łóżka i zaczęła szukać kropli. W końcu znalazła buteleczkę ze specyfikiem. Chwilę po zaaplikowaniu produktu poczuła ogromny ból. Jak się okazało, nie użyła wcale leku, ale niezwykle silnego kleju. Co gorsza, substancja szybko zaschnęła. W kilka chwil powieki w lewym oku Lydi były szczelnie zamknięte i nie było sposobu ich otworzyć. Spanikowana udała się na ostry dyżur.

Gdy dotarła do szpitala, sytuacja była jeszcze gorsza. Lekarze próbowali różnych metod na pozbycie się substancji z powiek i rozwarcie ich, jednak żadna z nich nie działała. W pewnym momencie zabrali ją do oddzielnego pomieszczenia. Tam, za pomocą metalowego przyrządu w końcu otworzyli zaklejone oko. Choć gałka oczna dziewczyny wyglądała okropnie, nie utraciła wzroku. Aby przestrzec innych przed podobną pomyłką, udostępniła nagrania i zdjęcia ze szpitala na TikToku.

Pokazała, jak wyglądało jej oko po zaklejeniu. "O mój Boże"

Wideo udostępnione przez Lydie, która korzysta z nicku icyylyd, szybko zyskało popularność. Obecnie, filmik zebrał już ponad 5,5 miliona wyświetleń. "Bardzo cierpię" - w ten sposób podsumowała całe zdarzenie. Dziewczyna na ostatnich klatkach materiału pokazała, jak wygląda jej oko. Z białego stało się czerwono-żółte. Na szczęście pomyłka nie miała poważnych konsekwencji zdrowotnych. Dziś po tym zdarzeniu nie ma nawet śladu. Sytuacja Lydii poruszyła widzów. W komentarzach możemy znaleźć ich przerażone reakcje, a także wiele życzeń powrotu do zdrowia. Część z użytkowników zastanawia się, jak można się aż tak pomylić. 22-latka przyznała, że była zbyt zaspana, żeby przeczytać etykietę na butelce.

O mój Boże! Trzymam za ciebie kciuki
Ała... nowa fobia odblokowana
To brzmi okropnie
Więcej o: