Jak często myć twarz? Raz dziennie to za mało. Dermatolożka zdradza dlaczego

Jak często powinnyśmy myć twarz? Prawidłowe oczyszczenie skóry twarzy to nie tylko przemycie jej wodą, ale także zastosowanie odpowiednich zabiegów. Podpowiadamy, czy mycie twarzy raz dziennie wystarczy i w jaki sposób należy to robić.

Jeśli chcemy, aby cera wyglądała zdrowo i promiennie, powinnyśmy odpowiednio ją pielęgnować. Mycie twarzy to podstawowy zabieg, dzięki któremu usuniemy zanieczyszczenia i odświeżymy skórę. Ile razy dziennie należy myć twarz, aby nie zaszkodzić cerze?

Zobacz wideo Julia von Stein z "Królowych życia" nadaje z gabinetu medycyny estetycznej. Co zrobiła z twarzą?

Mycie twarzy. Dlaczego to takie ważne?

Skóra twarzy narażona jest na wiele czynników drażniących — smog, pył, wiatr, czy słońce mogą spowodować wysuszenie i podrażnienia. Zanieczyszczenia ze środowiska zewnętrznego wnikają w głąb skóry, przyspieszając procesy starzenia. Na skórze znajdują się także sporo gruczołów łojowych, a zbyt rzadkie przemywanie twarzy doprowadzi do nagromadzenia się ich w porach, co prowadzi do zaskórników. Regularne oczyszczanie twarzy pozwoli usunąć brud, oczyścić i nawilżyć skórę. Jak często należy to robić? Czy mycie twarzy raz dziennie wystarczy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Myjesz twarz raz dziennie? To błąd

Nawet jeżeli na co dzień nie stosujemy makijażu, należy codziennie myć twarz. Dermatolożka Nazanin Saedi, pracująca na Uniwersytecie Thomasa Jeffersona, zaleca, aby robić to przynajmniej dwa razy dziennie, a pozbędziemy się wówczas zanieczyszczeń, jakie osadziły się na skórze. Jak myć twarz? Robimy to kolistymi ruchami, aby dotrzeć do każdego zakamarka. Należy zwrócić również uwagę na strefę T oraz żuchwę, która często bywa pomijana. Pamiętajmy jednak, że jeśli mamy problemy skórne np. z trądzikiem, należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który dobierze odpowiedni sposób pielęgnacji skóry twarzy.

Więcej o: