Trudno wyobrazić sobie letnią modę bez tego wzoru! Jest stylowy, a na dodatek wyszczupla

Wiele wzorów wraca do mody albo z niej wychodzi, ale bez tego printu nie wyobrażamy sobie lata! Mowa oczywiście o paskach, które najczęściej urozmaicają letnie sukienki oraz bluzki. Jaka jest historia tego printu i jak nosić ubrania w paski?

Moda lato 2023: trend na paski

Paski to wzór, który właściwie nie wychodzi z mody i wraca każdego lata. To właśnie wtedy nosimy pasiaste sukienki, bluzki, spodenki, które często równocześnie wpisują się w styl marynarski. Wydawać by się mogło, że paski są w modzie od zawsze, ale wcale tak nie jest. Kiedyś były kojarzone wręcz negatywnie, bo nosili je głównie więźniowie, a przez jakiś czas także służba. W renesansie pasiasty motyw zaczął pojawiać się na odzieży wyższych warstw społecznych. Dopiero w początku XX wieku zaczęły być noszone przez wszystkich i to na co dzień. Razem ze stylem marynarskim rozpropagowała je Coco Chanel. 

Modne ubrania w paski na lato

Wzór w paski w tym sezonie jest szczególnie modny. Wyraźnie widać to w kolekcjach sieciówek. Chcesz stworzyć stylizację w marynarskim stylu? Wystarczy zestawić bluzkę w paski i jednolite spodnie. Najbardziej popularna jest biała bluzka w granatowe paski, ale mogą być także czarne lub czerwone. 

Ponadczasowym hitem na lato jest również szmizjerka, czyli sukienka koszulowa w paski. Klasyczny model na lato jest niebieski w białe, wąskie, pionowe paseczki. W trendy na lato wpisują się też zestawy złożone z szortów, topu oraz koszuli w paski.

 

Na chłodniejszą pogodę sprawdzi się kolejny modny element garderoby: sweter w paski. Biały model w czarny, pionowy print to ulubione ubranie wielu fashionistek. Dzięki takiemu sweterkowi, twoja stylizacja zyska nutkę francuskiego szyku!

Czytaj też: 3 spódnice na lato, które musisz mieć! Noszą je gwiazdy pokroju Sophii Richie i Elsy Hosk

Czy wzór w paski pogrubia?

Ubrania w paski są szykowne, ale niektóre z nich mają złą sławę. Dotyczy to szczególnie bluzek i sukienek w poziome paski. Często mówi się, że takie ubrania wizualnie poszerzają sylwetkę i pogrubiają. Tak naprawdę to zależy od grubości pasków oraz ich kolorów.

 

Niezbyt korzystne mogą być grube pasy poziome oraz w kontrastowych kolorach. Mogą jednak czasem pomóc w wyrównaniu proporcji sylwetki, np. kobiety gruszki nie muszą unikać bluzek w szerokie, poziome paski, bo wizualnie poszerzą ich wąskie ramiona. Jakie ubrania w paski nosić, aby wizualnie wysmuklić i wydłużyć sylwetkę? Na pewno pionowe cienkie oraz o różnych grubościach, a także skośne. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: