Dlaczego w zamrażarce nie świeci się światło? Powód może cię zaskoczyć

Chyba każdy z nas choć raz zastanawiał się, do czego służy światło w lodówce i dlaczego nie znajdziemy go również w zamrażarce. Istnieje wiele teorii, jednak prawdziwy powód okazuje się banalnie prosty. Dowiedz się, dlaczego w zamrażalniku zawsze panuje ciemność.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jaką funkcję ma światełko w lodówce i dlaczego nie ma go w zamrażalce? Wiele osób uważa, że oświetlenie powinno się tam znaleźć. To jednak nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Kluczową rolę w tej kwestii odgrywa panująca wewnątrz temperatura.  

Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle

Do czego służy światło w lodówce? Nie zostało zainstalowane ze względu na nocne przekąski

Nocne podjadanie może bardzo źle odbić się na naszym zdrowiu i sylwetce. Dlaczego więc w lodówce zamontowana jest żarówka? Okazuje się, że oświetlenie zostało umieszczone wewnątrz urządzenia z innego powodu. Oprócz światła, które dostaje się do środka po otworzeniu drzwiczek, lodówka nie ma żadnych innych otworów, które mogłyby nieco rozjaśnić jej wnętrze. Z tego powodu produkty umieszczone z tyłu sprzętu mogą stać się niewidoczne. Aby tego uniknąć, producenci urządzeń tego typu zdecydowali się zamontować oświetlenie.

Dlaczego w zamrażarce nie ma oświetlenia? Poznaj powody

Największym problemem, przez który nie zobaczymy światła wewnątrz urządzenia, jest temperatura. Choć istnieją zamrażarki ze wbudowanym oświetleniem, zwykłe żarówki nie są wystarczająco odporne na mróz. Odpowiednie lampy są zwykle dość drogie.  Aby uniknąć dodatkowych kosztów, producenci często decydują się zrezygnować z tego rozwiązania. Co więcej, żarówka umieszczona w zamrażarce mogłaby zmniejszyć jej pojemność. Dla wielu osób każdy centymetr sześcienny wolnej przestrzeni wewnątrz urządzenia potrafi być na miarę złota. 

Więcej o: