Weź kawałek folii i włóż do doniczki. Efekt cię zaskoczy. "Szkoda, że nie znałam tego wcześniej"

Folia aluminiowa to produkt, który znajdziemy w prawie każdej kuchni. Sreberko sprawdzi się jednak nie tylko podczas gotowania. Ma także wiele użytecznych zastosowań podczas pielęgnacji roślin. Poznaj dwa sprawdzone sposoby, dzięki którym zadbasz o swoje uprawy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zadbać o rośliny korzystając z folii aluminiowej? Dzięki prostym trikom nie tylko sprawisz, że będą lepiej się rozwijać, ale także ochronisz je przed szkodnikami. Wypróbuj sprawdzony myk, a kwiaty, owoce i warzywa ci podziękują.

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Włóż kawałek folii aluminiowej do doniczki. Kwiaty wyrosną bujniejsze niż kiedykolwiek

Rośliny, a zwłaszcza kwiaty potrzebują dwóch niezbędnych elementów do zdrowego rozwoju - wody i światła słonecznego. O to drugie szczególnie trudno w trakcie zimniejszych pór roku. Jak doświetlić rośliny, żeby bujnie wyrosły? Użyj do tego kawałka folii aluminiowej.

Wystarczy, że weźmiesz kwadratowy kawałek sreberka i położysz patyczek lub słomkę na jego dolnej krawędzi. Następnie złóż górną podstawę, tak aby przykryła palik. Na koniec zrób to samo z folią, aby zmniejszyć jej powierzchnię. W ten sposób uzyskasz prosty gadżet do naświetlania roślin. Włóż go do doniczki, błyszczącą stroną do kwiatka. Dzięki temu większość promieni słonecznych będzie odbijać się w jej kierunku.

Ochroń uprawy przed ptakami. Zrób prostą zawieszkę ze sreberka

Ciekawym trikiem przeciwko szkodnikom podzielił się tiktoker creative_explained. Wielu entuzjastów ogrodnictwa często musi mierzyć się z ptakami, zjadającymi ich plony. Sposób zaprezentowany przez mężczyznę ma rozwiązać ten problem. Jak wiadomo, większość ptaków nie przepada za błyszczącymi powierzchniami. Można to wykorzystać przeciwko nim. Wystarczy, że zagniesz sreberko, tak, aby utworzyło długi prostokąt. Na górze umieść tasiemkę i dognij folię, aby stworzyć zawieszkę. Przymocuj ją do roślin, a odstraszysz ptaki.

Trik zaskoczył widzów influencera. Wielu użytkowników było zaskoczonych skutecznością tak banalnego sposobu. Jeden z nich zauważył, że myk nie będzie działał na jeden gatunek ptaków - kruki. W odróżnieniu od innych te zwierzęta wręcz uwielbiają błyskotki. Czy w takim razie możemy się bać o nasze uprawy? Niekoniecznie. Dieta kruków w dużej mierze składa się z pokarmów zwierzęcych. Ptaki czasem zjadają owoce tylko jako jej uzupełnienie.

Szkoda, że nie znałam tego wcześniej.
Tego właśnie potrzebowałam!
Dzięki wielkie! Dokładnie na coś takiego czekałem.
Więcej o: