Domowe sposoby na modzele. Użyj jednego produktu. Stosowała go nawet Kleopatra

Modzele to nic innego niż żółte odciski pojawiające się na podeszwie i spodzie dłoni. Pozbycie się ich często wydaje się niemożliwe. Jest jednak sprawdzony sposób, dzięki któremu sprawisz, że znikną na dobre. Jedyne czego potrzebujesz to dobrze znany produkt spożywczy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Modzele to utrapienie, z którym najczęściej muszą mierzyć się kobiety lubiące buty na wysokim obcasie. Nie oznacza to jednak, że ten problem nie dotyka mężczyzn. Odciski mogą pojawić się na stopach lub dłoniach przez szereg różnych powodów. Jak się ich pozbyć? Poznaj niezawodny trik.

Zobacz wideo Kiedy warto sięgnąć po antybiotyk? Ekspertka tłumaczy

Czym się różni odcisk od modzela? Dowiedz się, jak je rozróżniać

W odróżnieniu od zwykłych odcisków, modzele mogą mieć różne kształty, np. owalne lub klinowe. Co więcej, wyróżniają się swoim żółtawym kolorem. Najczęściej są także o wiele większe niż nagniotki. Pojawiają się zwykle na spodzie dłoni, podeszwach, pomiędzy palcami, zdecydowanie rzadziej pod płytką i w wałach paznokciowych. Mogą powstawać w wyniku intensywnych ćwiczeń, schorzeń i wady postawy, nadwagi, czy źle dobranych butów.

Jak zapobiegać ich powstawaniu? Przede wszystkim zawsze należy dobierać obuwie dopasowane do stopy. To właśnie za małe bądź za duże buty są najczęstszą przyczyną pojawienia się odcisków na stopach. Co więcej, kończyny warto codziennie nawilżać. Można to zrobić za pomocą kremów, jednak nawet zwykłe namaczanie ich w wodzie wpłynie pozytywnie na ich stan. Jeśli chcesz uniknąć modzeli na dłoniach, pamiętaj, aby podczas ćwiczeń, czy pracy fizycznej wkładać rękawiczki. Odzież ochronna zabezpieczy skórę przed powstawaniem odcisków. 

Domowe sposoby na modzele. Włóż stopy do produktu bogatego w jeden składnik

Według legend i historii o starożytnym Egipcie, legendarna władczyni krainy z doliny Nilu, Kleopatra, miała podobno brać kąpiele w mleku. Jak się okazuje, nie musimy całkowicie zanurzać się w napoju, aby przyniósł zbawienne efekty. Dzięki wysokiej zawartości kwasu mlekowego sprawdzi się jednak idealnie do usuwania modzeli. Substancja jest wykorzystywana w wielu środkach mających zmiękczać i złuszczać naskórek, co idealnie sprawdza się w walce z odciskami.

Namocz stopy w kwaśnym mleku, jogurcie, maślance lub kefirze. Następnie nawilż wodą pilnik albo pumeks. Pamiętaj, aby nie przecierać skóry zbyt mocno - jeśli przesadzisz z siłą, możesz pogorszyć jej stan. Pamiętaj jednak, że nie każdy odcisk można usunąć samodzielnie. Osoby cierpiące na cukrzycę lub dolegliwości wynikające z problemów sercowo-naczyniowych powinny najpierw skonsultować się z lekarzem. W ich przypadku próby pozbycia się problemu w domu mogą negatywnie odbić się na zdrowiu.

Więcej o: