Jak szybko pozbyć się poparzenia słonecznego? SOS dla każdego rodzaju skóry

Jak szybko pozbyć się poparzenia słonecznego? Ciepłe promienie słońca na skórze mogą skończyć się bolesnym poparzeniem. Jak chronić skórę latem i co zrobić, gdy boli i piecze? Podpowiadamy.

Co na poparzenia słoneczne? Profilaktyka na co dzień 

Po długich pochmurnych miesiącach jesteśmy spragnieni naturalnej witaminy D i często zdarza nam się przesadzić ze słońcem. Chociaż dermatolodzy rekomendują ochronę przeciw promieniom UV przez cały rok, to w praktyce większość z nas sięga po krem z wysokim filtrem dopiero podczas urlopu. Jakie są najlepsze sposoby na poparzoną słońcem skórę i co sprawi, że uda nam się uniknąć palącego problemu? 

Jak pozbyć się oparzenia słonecznego? Dobra osłona to podstawa 

Oprócz kremu z filtrem zawsze warto pamiętać o nakryciu głowy oraz lekkich zwiewnych materiałach w jasnym kolorze, które będą odbijały promienie słoneczne. Podczas upałów idealnie sprawdza się len, który pozwala skórze oddychać nawet przy długich nogawkach. Nawet dzień w klimatyzowanym samochodzie nie oznacza, że nie należy chronić skóry przed słońcem, które przez szybę opala równie mocno co na zewnątrz. Kluczowe są też godziny, podczas których wstawimy się na ekspozycję. Latem wszystkie ważne sprawy powinniśmy załatwić do godziny 12.00 i ponownie opuścić mieszkanie dopiero późnym popołudniem. Co zrobić, gdy wszystko zawiodło? Sprawdź, jak pozbyć się oparzenia słonecznego.

Zobacz wideo Czy opalanie w ciąży jest bezpieczne?

Łagodzenie poparzenia słonecznego - domowe sposoby 

Skutki przebywania na słońcu odczuwamy najczęściej późnym wieczorem. Wtedy dobrze wiedzieć, na czym polega łagodzenie poparzenia słonecznego w domowym zaciszu. Co na oparzenia słoneczne można znaleźć na przykład w kuchni? Warto skierować kroki do lodówki. Na czerwoną skórę sprawdzi się okład z zimnego jogurtu, kefiru, maślanki lub zsiadłego mleka. 

Sposoby na poparzoną słońcem skórę - natłuszczanie 

W kolejnym kroku warto skupić się na pielęgnacji. Skóra, która była wystawiona na działanie promieni słonecznych, jest nie tylko poparzona, ale też wysuszona. W momencie, gdy oparzenie zostanie opanowane, warto aplikować nawilżające kremy i balsamy. Sposoby na poparzoną skórę słońcem powinny ukoić ból oraz zadbać o odpowiednie nawilżenie. 

Jak pozbyć się oparzeń słonecznych - produkty apteczne 

Zawczasu warto też wyposażyć się w żele chłodzące oraz tradycyjny panthenol. W aptekach oraz drogeriach kosmetycznych dostępne są żelowe wkłady chłodzące, które należy trzymać w lodówce. A jak pozbyć się oparzeń słonecznych, gdy w grę wchodzi strategiczny obszar? 

Sposoby na poparzoną twarz - pierwsze kroki 

Najlepsze sposoby na poparzoną twarz? Zaczynamy od zimnego okładu i następnie nakładamy kosmetyki kojąco-chłodzące. W kolejnych dniach nakładamy grubą warstwę kremu nawilżającego. Poznaliśmy sposoby na poparzoną twarz, a jak ukryć czerwony kolor przy pomocy makijażu? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Sposoby na poparzoną słońcem skórę - makijaż 

Bazą zawsze powinien być krem nawilżający, na który nakładamy krem z filtrem, czerwony kolor pomoże ukryć bardzo jasny fluid, na przykład w kolorze porcelany lub toner w świetlistym kolorze. Wbrew pozorom skutecznym antidotum na nadmiar słońca może być też samoopalacz, który wyrówna kolor skóry i pomoże ukryć ognistą czerwień.

Zobacz też: Czy można opalać się topless w Polsce? To zależy. Ten temat wciąż budzi kontrowersje

Więcej o: