Zalej wodą i spryskaj rośliny. Domowy preparat wypali mszyce co do jednej

Nie potrzebujesz specjalistycznych produktów ze sklepu ogrodniczego. Wystarczy zastosować domowy sposób na mszyce, by szybko się ich pozbyć. Nie tylko soda na mszyce doskonale się sprawdzi. Warto sięgnąć też po inny składnik, który już po tygodniu wykurzy je z większości roślin.

Jeśli chcesz szybko i skutecznie pozbyć się mszyc z ogrodu, wypróbuj sprytne domowe sposoby. W tym celu warto przygotować opryski, które błyskawicznie rozwiążą denerwujący problem. Potrzebujesz jedynie kilku składników, a po tygodniu nie będzie śladu po szkodnikach.

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zrobić oprysk z chilli na mszyce? Wystarczą dwa składniki, a szybko je wykurzysz

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ostra papryka na mszyce zadziała niczym fantastyczny odstraszacz. Użytkownik TikToka z profilu @paradisenursery2021 podzielił się przepisem na naturalny i niedrogi oprysk, który szybko pomoże pozbyć się szkodników z roślin. Wystarczy pokroić jedną cebulę oraz kilka ostrych papryczek, a następnie wszystko umieścić w woreczku, włożyć do miski i zalać wrzątkiem. Gdy mikstura ostygnie, wyjmij woreczek, odcedzając warzywa. Gotowy płyn przelej do opryskiwacza i pokryj rośliny zaatakowane przez mszyce. Powtarzaj czynność trzy razy w tygodniu, a po tym czasie nie będzie już po nich śladu na większości roślin. Jeśli jednak zauważysz, że mszyce nadal znajdują się na twoich uprawach, powtarzaj opryski do czasu, aż zupełnie się nie wyniosą.

W sekcji komentarzy pod materiałem udostępnionym na profilu @paradisenursery2021 pojawiło się wiele słów na temat domowego oprysku. Użytkownicy oraz użytkowniczki TikToka chętnie dzielili się doświadczeniami w zwalczaniu mszyc, podpowiadając, co sprawdziło się w ich przypadku. Niektórzy poza czosnkiem oraz cebulą korzystali też z takich składników jak czosnek, rozmaryn oraz lawenda.

Dodaj także rozmaryn, lawendę. Silny zapach odstrasza owady.
Dzięki! Świetne rezultaty.
Cebula, chilli i czosnek… wszystko, co ma silny zapach.

Jak zrobić oprysk z sody na mszyce? Taki domowy preparat na mszyce szybko się ich pozbędzie

Doskonałym opryskiem na mszyce jest również płyn wykonany na bazie sody oczyszczonej. Dodatkowo pomoże też zwalczyć inne szkodniki oraz choroby grzybowe. Jak go przygotować? Wystarczy jedynie dobrze rozpuścić łyżkę sody oczyszczonej w dwóch litrach wody. Dodaj też do oprysku kilka kropli płynu do mycia naczyń i przelej składniki do opryskiwacza. Stosuj regularnie dwa razy w tygodniu, a szybko zapomnisz o denerwującym problemie i uratujesz rośliny

Więcej o: