Zamiast wyrzucać, zalej wodą i zrób nawóz do kwiatów kwitnących. Gałęzie będą uginać się od pąków

Jaki nawóz do kwiatów kwitnących wybrać, aby pięknie i zdrowo rosły? Okazuje się, że zamiast sięgać po gotowe odżywki, możemy wykorzystać resztki z naszej kuchni. Podpowiadamy domowe sposoby na przygotowanie nawozu do roślin.

Czym nawozić rośliny, by ładnie rosły i były piękną ozdobą domu? Zazwyczaj lądują w koszu, ale można wykorzystać je jako nawóz do kwiatów kwitnących. To tani i naturalny sposób na odżywienie roślin i poprawienie ich kwitnienia. 

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Domowy nawóz do kwiatów kwitnących. Przygotuj go z... skórek od bananów

Skórkę od banana zazwyczaj wyrzucamy do kosza, ale tym razem możemy przygotować z niej nawóz do kwiatów kwitnących. Zawiera ona wiele wartości odżywczych, jak potas, fosfor, czy wapń, a także poprawia kwitnienie i owocowanie, wpływa na rozwój i lepszą kondycję kwiatów. Jak przygotować taki nawóz?

Jak widzimy na tiktokowym profilu Zieleniny_eweliny wystarczy umieścić skórki w naczyniu i zalać litrem ciepłej wody. Odstawiamy mieszankę na dwa dni, a po upływie tego czasu przelewamy do konewki i podlewamy rośliny. Kwiaty odżywiamy w taki sposób raz na 3 lub 4 tygodnie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Naturalny nawóz do kwiatów kwitnących. Wykorzystaj produkty z kuchni

Innym sposobem zero waste na odżywienie roślin jest zastosowanie wody po gotowaniu ryżu. Pamiętajmy, aby woda była nieosolona i pozbawiona przypraw. Zamiast wylewać ją do zlewu, przelejmy do naczynia i podlejmy kwiaty. Woda zawiera duże ilości potasu, które mają dobroczynny wpływ na zdrowe oraz kondycję roślin. Przydatne w pielęgnacji kwiatów są także drożdże piekarskie, które rozpuszczamy w ciepłej wodzie z cukrem, mieszamy i tak przygotowaną mieszanką podlewamy rośliny. Drożdże pobudzają do wzrostu i chronią rośliny przed szkodnikami i chorobami.

Więcej o: