Najprostszy sposób na umycie opiekacza bez szorowania. Ten trik powinien znać każdy. "Polecam, działa"

Czyszczenie tostera lub opiekacza to jedna z najmniej lubianych czynności podczas sprzątania. Trudno jest pozbyć się zaschniętych resztek jedzenia z zakamarków urządzenia. Istnieje jednak sprytny trik, który sprawi, że w kilka chwil będzie wyglądał jak nowy i to bez szorowania.

Jeśli chcesz błyskawicznie i skutecznie pozbyć się zabrudzeń z opiekacza, sięgnij po nietypowy, choć niezwykle skuteczny sposób. Może wydawać się zaskakujący, lecz działa naprawdę dobrze. Dzięki niemu bez wysiłku usuniesz brud nawet z trudnodostępnych zakamarków. Co należy zrobić? Sprawdź domowy sposób użytkowniczki TikToka.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zrób jedną rzecz. Opiekacz w mig będzie wyglądał jak nowy

Swego czasu na TikToku bardzo popularny był pewien nietypowy trik, dzięki któremu szybko i łatwo można pozbyć się zabrudzeń z opiekaczy lub tosterów. Jedna z użytkowniczek aplikacji z profilu @karina2you w krótkim nagraniu pokazała, jak należy go wykorzystać. Kilka godzin po publikacji materiał został odtworzony ponad 607 tysięcy razy, a w sekcji komentarzy pozostawiono wiele opinii na jego temat. Jak więc szybko i łatwo wyczyścić opiekacz?

Na krótkim filmiku widzimy, że należy zmoczyć wodą ręcznik papierowy, a następnie rozłożyć go wewnątrz rozgrzanego urządzenia. Następnie trzeba zamknąć opiekacz i po kilku chwilach otworzyć. Od razu można zauważyć, że cały brud odpadł i pozostał na ręczniku papierowym. Po tym warto wyłączyć urządzenie, a po ostygnięciu przetrzeć ściereczką z płynem do mycia naczyń, by zebrać pozostałości. Pamiętaj jednak, by podczas korzystania z tego sposobu uważać, by się nie poparzyć.

O kurka, a ja się zawsze tak męczyłam z szorowaniem...
Zawsze tak robię.
Robiłam tak, zanim stało się modne!
Robię tak! Polecam, działa.

Sprytny trik na utrzymanie tostera lub opiekacza w czystości. Nie będzie trzeba go więcej szorować

Zwykle gdy już dokładnie doczyści się toster lub opiekacz ze wszystkich nieczystości, tracimy ochotę na to, by z nich korzystać. Wszystko przez to, że nie chcemy ponownie ich zabrudzić. Można jednak temu zaradzić, stosując inny ciekawy trik. Wystarczy umieszczać jedzenie w urządzeniu pomiędzy dwoma arkuszami papieru do pieczenia. Dzięki temu nic nie będzie przywierało do powłoki, a po skończonym pieczeniu wystarczy jedynie przetrzeć urządzenie wilgotną szmatką. 

Więcej o: