Drugi podbródek to twoja zmora? Zapomnij o operacjach. Możesz się go pozbyć całkiem za darmo!

Podwójny podbródek spędza sen z powiek niejednej kobiety. Wiele z nas zastanawia się nawet nad zabiegami kosmetycznymi czy wręcz operacjami, by pozbyć się niechcianego problemu. Okazuje się, że całkiem niepotrzebnie, bo z drugą brodą można rozprawić się, nie wydając ani złotówki.

Smukły, wyraźny kształt twarzy i zgrabna szyja to marzenie wielu kobiet. Nie wszystkie zostałyśmy tym obdarowane przez naturę i niekoniecznie jest to kwestia wagi. Na samym początku warto zaznaczyć, że to całkiem normalne i wcale nie definiuje naszego piękna. Jeśli jednak drugi podbródek jest dla was trudny do zaakceptowania, istnieje genialny sposób na to, by go zredukować.

Zobacz wideo Chodakowska wierzy w przemianę rysów twarzy poprzez dietę? "Ściema, ściema!"

Dałabyś się pociąć za pozbycie się drugiej brody? Nie ma takiej potrzeby!

Salony kosmetyczne i kliniki chirurgii estetycznej oferują szereg zabiegów na pozbycie się drugiej brody. Są one jednak dość kosztowne i - szczególnie operacje plastyczne - inwazyjne. W dodatku nie każdy może zostać do takiego zabiegu zakwalifikowany. Zanim jednak zaczniecie taką opcję rozważać, warto wykorzystać inne dostępne środki, które w zdecydowanie mniej inwazyjny sposób pomogą poradzić sobie z podwójnym podbródkiem.

Wystarczy poświęcić sobie kilka minut dziennie. Może to być podczas wieczornej toalety albo oglądania filmu. Nie potrzebujecie żadnych drogich urządzeń ani specjalnych żeli. To, co się wam przyda, to odrobina olejku lub ulubionego kremu. Następnie wykonajcie dwa banalnie proste ćwiczenia. Można je znaleźć między innymi na Instagramie Pani Bossa:

 

Trzeba się trochę "powygłupiać"

Należy zacząć od posmarowania skóry twarzy i dekoltu olejkiem. Następnie połóżcie dłonie na klatce piersiowej, żuchwę wysuńcie lekko do przodu i unieście język przez 10 sekund. Powtórzcie ćwiczenie 8 razy. Druga opcja jest jeszcze prostsza. Wystarczy wysunąć żuchwę do przodu i przytrzymać ją przez 10 sekund i tak 8 razy. Należy stopniowo wydłużać czas obu ćwiczeń. 

Trzeba przyznać, że cały rytuał może wyglądać zabawnie, jednak jest warty rezultatów. Jeśli będziecie poświęcać dosłownie kilka chwil regularnie każdego dnia, szybko zobaczycie efekt. Dół twarzy i szyja staną się smuklejsze, a drugi podbródek zacznie się zmniejszać. 

Więcej o: