Dodatkowe opłaty w hotelach? Ukryte koszty szokują turystów. Możesz ich sprytnie uniknąć

Zanim zarezerwujemy nocleg w atrakcyjnej cenie, lepiej upewnić się, czy nie ma żadnych ukrytych kosztów. Oto opłaty, które często mogą nieoczekiwanie podnieść finalny koszt wyjazdu, tym samym zmniejszając budżet przeznaczony na wakacje i niemile zaskoczyć.

Wyjazd może być relaksującym, ożywiającym i dającym odpocząć od często stresującej rzeczywistości doświadczeniem. Wiele osób podczas planowania wakacji wybiera spanie w hotelu, gdzie nie trzeba ścielić łóżka ani sprzątać pokoju, tylko można skupić się na wypoczynku i regeneracji ciała i umysłu. Ale ten spokój może zostać zniszczony, jeśli przy wymeldowaniu ujrzysz rachunek, na którym okaże się, że musisz zapłacić za kilka nieoczekiwanych opłat, których wcześniej nie przewidziałeś.

Zobacz wideo Jak wygląda hotel 5-gwiazdkowy w Kolumbii? W Polsce miałby maksymalnie trzy gwiazdki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ukryte koszty pobytu w hotelu. O tym mogłeś nie wiedzieć rezerwując nocleg

Zanim zostaniemy przekonani atrakcyjną ceną i zdecydujemy się zarezerwować nocleg w danym miejscu, bądźmy ostrożni. Niektórzy hotelarze stosują pewne manewry, które w nieoczywisty sposób mogą znacznie podwyższyć koszt doby hotelowej. Warto dokładnie zapoznać się z regulaminem oraz cennikiem.

  • Zazwyczaj wszystko, co znajduje się w minibarze lub barze z przekąskami w pokoju hotelowym, wiąże się z kosztami. Czasami coś, co wygląda na bezpłatne produkty, takie jak woda lub niektóre przekąski, również ma swoją cenę. Najlepszym rozwiązaniem jest unikanie jedzenia i picia czegokolwiek w pokoju do czasu sprawdzenia cen w recepcji. Jeszcze lepiej spakować własne przekąski.
  • Niektóre hotele przewidują duże zapotrzebowanie na korzystanie z Wi-Fi i pobierają opłatę za logowanie do swojej sieci. Jeśli wylądujesz w jednym z tych miejsc i masz własne dane do wykorzystania, użyj ich.
  • Chociaż wiele hoteli ma w ofercie bezpłatny parking, nie licz na to, że zawsze tak będzie. Jeśli nocleg znajduje się w obszarze z ograniczoną liczbą miejsc parkingowych, może pobierać dodatkowe opłaty. Aby zaoszczędzić, zaplanuj z wyprzedzeniem i poszukaj tańszego lub nawet bezpłatnego parkingu w niewielkiej odległości od miejsca pobytu.
  • Jeśli pojawisz się na kilka godzin przed oficjalną godziną zameldowania, niektóre miejsca mogą naliczyć opłatę. W tym wypadku masz kilka rozwiązań: unikaj wcześniejszego zameldowania lub wybieraj hotele bez tego rodzaju opłat.

Wakacje 2023. Jak zaoszczędzić na śniadaniach i nie dać się zaskoczyć?

Wiele osób rezerwując nocleg, decyduje się na opcje ze śniadaniem. Nie zawsze jednak zwracają uwagę na informacje, czy jest ono uwzględnione w cenie, czy dopiero należy uiścić za nie opłatę po przybyciu na miejsce. W konsekwencji wczasowicze spotykają się z niemiłą niespodzianką przy recepcji, że aby skorzystać z hotelowego bufetu, należy ponieść dodatkowe koszty, które nie obejmują wcześniej zapłaconej doby hotelowej. W takiej sytuacji warto znaleźć w okolicy restauracje lub kawiarnie, które oferują śniadania i zjeść poza obiektem. W końcowym rozrachunku możemy na tym wyjść korzystniej.

Więcej o: