Ile dać do koperty na wesele? Mieszkańcy Opola: "Teraz sześć stów to minimum"

Ile pieniędzy powinniśmy włożyć do koperty dla nowożeńców? Ta kwestia w sezonie weselnym zastanawia zwykle wiele osób. Swoimi przemyśleniami na ten temat niedawno podzielili się z nami mieszkańcy Opola.

Prezenty ślubne to temat, który wzbudza kontrowersje i wywołuje zagorzałe dyktuje. Z jednej strony nie chcemy, aby impreza okazała się dla nas sporym obciążeniem finansowym. Z drugiej, wolimy nie łamać przyjętych zasad i źle wypaść. Nie dziwi więc fakt, że każdego roku kwestia ta wzbudza aż takie zainteresowanie. 

Zobacz wideo Ile do koperty na wesele? Oto, co sądzą mieszkańcy Opola:

Ile do koperty na wesele?

Często możemy spotkać się z opinią, że pieniądze z kopert mają zwrócić nowożeńcom koszty organizacji imprezy. Dlatego też nie powinniśmy dawać mniej niż 300 złotych od pary. Wiele osób twierdzi także, że w przypadku najbliższych, kwota w kopercie powinna wynosić od 600 do 1000 złotych. Rodzice chrzestni to w tym przypadku szczególna kategoria. Przyjęło się, że ich prezent powinien wahać się w przedziale od 1000 do 2000 złotych.

"Teraz 6 stów to takie minimum"

Niedawno na ten temat wypowiedzieli się mieszkańcy Opola. W rozmowie z Weroniką Zając zdradzili, ile ich zdaniem w tym roku wypada włożyć do koperty na wesele. Zdania na ten temat są podzielone. - Zależy, ile kto ma pieniędzy. Myślę, że najlepiej dać kilka stówek - powiedział jeden z rozmówców. - Wiem, że teraz 6 stów to takie minimum - stwierdziła inna osoba. Natomiast zdaniem kolejnej rozmówczyni, minimalna kwota obecnie to 1000 złotych. - Żeby młodzi mieli na start - podkreśliła. - 500 złotych w dzisiejszych czasach trzeba dać - powiedziała jeszcze inna kobieta.

Niektórzy rozmówcy zwrócili uwagę także na to, jak bliscy są dla nas nowożeńcy. - Jeśli jest to jakaś bliższa rodzina, to warto dać gdzieś około tysiąca. A jeśli jakaś dalsza, to około 500 złotych - powiedziała jedna z rozmówczyń Weroniki Zając. Na ten temat wypowiedziała się także dziewczyna, która na wesela chodzi jeszcze z rodzicami. Jeśli jest to impreza w bliskiej rodzinie, dają do 1000 złotych. - Myślę, że to jest odpowiednia kwota - powiedziała. 

Więcej o: