Czy wypada iść w białej sukience na wesele? Panna młoda: Wyrzuciłabym z imprezy

Sezon ślubny w pełni. Wiele kobiet zastanawia się, co założyć na tak ważną uroczystość. Najwięcej emocją budzą sukienki w białym kolorze. Choć żadne z zasad savoir-vivre'u nie zabraniają gościom weselnym ubierania białych kreacji, to panny młode czasami odbierają to jako brak szacunku do organizatorów imprezy. - Gdyby jakaś kobieta założyła białą sukienkę na mój ślub, to wyrzuciłabym ją z imprezy - komentuje jedna z przyszłych mężatek pod filmem zamieszczonym na instagramowym koncie kobieta.gazeta.pl.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Wybór kreacji na ślub i wesele to nie lada wyzwanie. Każda kobieta chce czuć się wyjątkowo, a przy tym zdaje sobie sprawę, że to jeden z tych elementów, za pomocą którego okazujemy szacunek młodej parze oraz pozostałym gościom. Wśród modnych sukienek na wesele w tym sezonie królują modele w wyrazistych i neonowych kolorach. Niektóre kobiety decydują się także na wzory kwiatowe. A czy wypada iść na ślub i wesele w białej sukience? Wielu twierdzi, że to najczęściej popełniany modowy faux pas. 

Zobacz wideo Sukienka Glinki jest idealna na wesele i inne specjalne okazje

Czy wypada iść w białej sukience na wesele?

O ile weselny męski dress code jest dość jasno określony, to w przypadku kobiet nie ma aż tak konkretnych wytycznych. Z jednej strony daje to sporo oryginalności i dowolności, z drugiej niestety wpędza w zakłopotanie, które skutkuje często strojami zupełnie niedostosowanymi do okazji.

W wielu poradnikach weselnych możemy jednak przeczytać, że biel zarezerwowana jest wyłącznie dla panny młodej i to jedna z głównych ślubnych zasad, do której goście po prostu powinni się dostosować. Mimo że jest to dość powszechnie znane, to nadal sporo osób się do tego nie stosuje, tłumacząc, że żadne z zasad savoir-vivre’u nie zabraniają gościom weselnym ubierania białych kreacji. Najważniejsze jest to, aby strój gościa pod żadnym pozorem nie przypominał stroju panny młodej.

Czy wypada iść w białej sukience na wesele? Panna młoda: Wyrzuciłabym z imprezyCzy wypada iść w białej sukience na wesele? Panna młoda: Wyrzuciłabym z imprezy Archiwum prywatne

Jeśli decydujemy się na białą kreację, to nie powinna mieć odpowiednią długość i fason. Wielkim nietaktem byłoby, gdyby oprócz panny młodej na jej wymarzonej ceremonii zaślubin oraz przyjęciu weselnym pojawiła się także inna kobieta w białej sukience. Oznacza to nie tylko brak szacunku, lecz także wpędza w zakłopotanie i wywołuje niepotrzebny konflikt. 

 

"Najważniejsze, aby nikt nas z panną młodą nie mógł pomylić"

Pod naszym nagraniem zamieszczonym na instagramowym profilu zapytałyśmy czytelniczki, co sądzą o zakładaniu białych sukienek na ślub i wesele. W poście błyskawicznie pojawiła się emocjonująca dyskusja, w której zdania były podzielone. Część internautek przyznała, że to nic złego, bo jest to tylko stereotyp, do którego wciąż przywiązujemy wagę, a nie powinniśmy.

- Jeśli nie wygląda jak typowa sukienka panny młodej, to dlaczego nie? Najważniejsze, aby nikt nas z panną młodą nie mógł pomylić, bo to rodzi zabawne sytuacje, a przecież chcemy wyglądać pięknie, nie zaś śmiesznie. Kolor sukienki nie gra zatem szczególniej roli, bardziej wzór, w zasadzie nawet cały efekt - napisała jedna z czytelniczek, a inna dodała, że sama ostatnio miała sukienkę w białym kolorze i nikt nie robił żadnego problemu, jakby tego było mało, podeszła do niej świeżo upieczona żona i pogratulowała odwagi i pięknej kreacji. 

"Nie wiadomo, jak zareaguje Panna Młoda, a to jej dzień"

Jednak było także wiele kobiet, które oświadczyły, że biała sukienka zarezerwowana jest wyłącznie dla panny młodej. Z ich komentarzy wynika, że skoro jest tyle pięknych kolorów, fasonów i sukienek to wybranie tej białej jest nietaktem. - Jestem zdania, że nie ma potrzeby prowokowania sytuacji konfliktowych. Nie wiadomo, jak zareaguje panna młoda, a to jej dzień. Mamy tak dużo pięknych kolorów, że w tym dniu można odpuścić akurat ten - zauważyła jedna z internautek, a inna dodała, że kiedy ostatnio koleżanka jej męża powiedziała, że założy na ich ślub i wesele białą sukienkę, to ta błyskawicznie cofnęła zaproszenie. 

Absolutnie nie. Gdyby jakaś kobieta założyła białą sukienkę na mój ślub, to wyrzucę ją z imprezy

- napisała inna przyszła panna młoda. A wy, drogie czytelniczki, jakie macie zdanie na temat zakładania białych sukienek na ślub i wesele? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach. 

Więcej o: