Masz to w domu. Ten sposób sprawi, że komary na zawsze znikną z twojego pokoju!

Komary już kilka tygodni temu zaczęły nękać zarówno posiadaczy domów na wsi, jak i mieszkańców bloków. Jeśli twoja irytacja spowodowana tymi owadami sięgnęła zenitu, to wypróbuj prosty, domowy sposób na wypędzenie ich z każdego pokoju.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Późno wiosenny i letni okres to wspaniały, słoneczny czas, w którym królują spotkania przy grillu lub późne spacery po lesie czy parku. Niestety to także okres pojawienia się jednych z najbardziej denerwujących owadów, jakimi są komary. Zanim udasz się do marketu czy drogerii po silny środek chemiczny na ich zwalczenie, wypróbuj tę metodę z wykorzystaniem składnika, który znajdzie się praktycznie w każdym domu.

Co pomoże w walce z komarami? Odpowiedź cię zaskoczy

Dlaczego komary aż tak bardzo garną się do wszystkich pokojów naszego domu? Te nieznośne owady doskonale wyczuwają kwas mlekowy i amoniak, które są składnikami ludzkiego potu. Wabi je także naturalny zapach człowieka oraz wysokie stężenie dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Jak pozbyć się tych małych, drażliwych krwiopijców?

Postanowiłem, że wypróbuję jedną z metod, którą przeprowadziłem przy pomocy...kawy! Niektóre wonie są dla komarów nie do zaakceptowania i kiedy wyczują drażliwy zapach, od razu opuszczą swoją potencjalną "ofiarę" do ukłucia. Na średniej wielkości kawałek folii aluminiowej rozsypałem kilkanaście gramów zmielonej kawy, a następnie podpaliłem ją przy pomocy długiej zapałki. Zapach, który wydostawał się z palonego produktu był bardzo przyjemny dla człowieka, a jednocześnie uprzykrzył życie wszystkim komarom znajdującym się w pomieszczeniu.

Wbrew pozorom naprawdę wiele domowych sposobów na walkę z komarami jest bardzo skutecznych. Oprócz tego, że można wykonać je bez niepotrzebnego wydawania pieniędzy, ich działanie często jest zdrowsze od chemicznych sprayów czy maści do ciała.

Alternatywa dla kawy. Znajdziesz to na półce

Jeśli sposób z kawą okaże się nieskuteczny lub niemożliwy do zrealizowania, można wypróbować inną, ale nieco podobną metodę. Wystarczy, że w środku paleniska dowolnej świecy zapachowej umieścimy startą skórkę z cytryny, a następnie zapalimy świeczkę. Woń skutecznie odstraszy komary, a pokój będzie świetnie odświeżony.

Więcej o: