Jak wyczyścić piekarnik? Zmieszaj z wodą i wsmaruj w zakamarki. "Błyszczy się jak diament!"

Jak wyczyścić piekarnik bez szorowania? Nie musisz do tego korzystać z drogeryjnych produktów do czyszczenia. Wystarczy, że sięgniesz po składniki z kuchennej szafki, które w mig uporają się nawet z najcięższymi zabrudzeniami. Co warto wykorzystać?

Jeśli chcesz szybko i skutecznie pozbyć się przypaleń z piekarnika, sięgnij po domowe sposoby, które świetnie poradzą sobie nawet z uporczywymi zabrudzeniami. Nie potrzebujesz do tego niczego specjalnego, a wszystkie niezbędne składniki prawdopodobnie czekają już w kuchennej szafce. Jak wyczyścić piekarnik, by wyglądał jak nowy?

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić piekarnik? Potrzebne będą ci tylko dwa składniki

Czasami okazuje się, że najprostsze sposoby doskonale się sprawdzają. Tak jest w przypadku czyszczenia piekarnika, w którym często przypalają się resztki jedzenia. Trudno je zwykle usunąć, jednak za pomocą domowego triku zrobisz to szybko i łatwo. W niektórych miejscach brud sam odpadnie, a ty nie będziesz musiała nic szorować. Jak to zrobić? Swoim naturalnym i ekologicznym sposobem podzieliła się użytkowniczka TikToka z profilu @elnazhamai. 

Czyszczenie piekarnika zacznij od wyjęcia z niego wszystkich elementów takich jak ruszt i umieść je w wannie. Należy namoczyć je w pewnym roztworze. Do wanny wrzuć trzy kapsułki do zmywarki oraz szklankę sody oczyszczonej i rozpuść składniki w gorącej wodzie. Gdy się połączą, dolej ciepłej wody, by dokładnie przykryć ruszt oraz blachę. Po godzinie brud sam z nich odpadnie, a ty będziesz musiała jedynie usunąć go gąbeczką i opłukać elementy. Co z piekarnikiem? Przygotuj pastę czyszczącą z sody oczyszczonej i ciepłej wody. Dobierz proporcje tak, by uzyskać gęstą konsystencję. Gotową pastę rozłóż we wnętrzu piekarnika, pamiętając o wszystkich zakamarkach. Pozostaw ją na godzinę, by zadziałała.

Czyszczenie piekarnika domowym sposobem. Jak reagują na niego użytkownicy TikToka?

Gdy minie czas, sięgnij po gąbkę, by doczyścić piekarnik nałożoną w nim wcześniej pastą. Przy mocniejszych zabrudzeniach wystarczy zeskrobać pozostałości plastikową szpatułką. Na koniec przetrzyj wnętrze piekarnika wilgotną ściereczką z mikrofibry, żeby zebrać pozostałości sody oraz zanieczyszczeń. Pastę z drzwiczek piekarnika doczyść, korzystając z połówki cytryny. Pocieraj nią szybę, a szybko usuniesz brud. Na koniec spryskaj wszystko octem spirytusowym zmieszanym z wodą w proporcjach 1:1, by odświeżyć i zdezynfekować powierzchnie.

Porozmawiajmy o tym, jaką świetną robotę wykonałaś. Wygląda świetnie.
Błyszczy się jak diament!
Pięknie! Dziękuję, że się tym podzieliłaś.
Więcej o: