Nie rób tego jeśli chcesz pozbyć się cellulitu! Te nieświadome nawyki nasilają pomarańczową skórkę

Te nieświadome nawyki nasilają "pomarańczową skórkę" i stoją na drodze do jędrnej i gładkiej skóry. Niektóre z nich nie są oczywiste i mogą być dla ciebie zaskoczeniem. Poznaj je i dowiedz się, czego przestrzegać, aby zmniejszyć widoczność cellulitu.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Cellulit to powszechne zjawisko, które przyprawia o ból głowy kobiety w każdym wieku, niezależnie od rozmiaru. Jest powszechny i nieszkodliwy dla zdrowia, jednak wiele z nas czuje się z nim niekomfortowo. Tak zwana pomarańczowa skórka, to niewłaściwe rozmieszczenie podskórnej tkanki tłuszczowej lub zbytnie nagromadzenie się wody w organizmie. Walka z nim nie jest łatwa, a w dodatku często nasilają go nieświadome nawyki, które stoją na drodze do jędrnej i gładkiej skóry. Tych rzeczy lepiej unikać, aby nie pogłębić problemu. 

Zobacz wideo Czym jest cellulit i jak można go zwalczać? [NaZdrowie]

Podstawa w zapobieganiu cellulitu. Nieświadome nawyki, które stoją na drodze do jędrnej skóry

Przede wszystkim zacznijmy od podstaw. Pierwszym nieświadomym nawykiem jest picie zbyt małej ilości wody. Odpowiednie nawodnienie jest istotne dla prawidłowego działania organizmu, w tym układu limfatycznego. Zaburzenie jego pracy może wpływać na powstawanie cellulitu. Dodatkowo regularne picie wody poprawi elastyczność tkanki łącznej i ogólny wygląd skóry. Kolejnym nieświadomym nawykiem jest nieprawidłowa dieta. Powinna być ona bogata w warzywa i owoce, strączki, pełnoziarniste produkty, zdrowe tłuszcze oraz dostarczać odpowiedniej ilości białka. W odstawkę powinny pójść przetworzone produkty (zwłaszcza przetworzone mięso), cukier, sól.

Co jeść na obniżenie cholesterolu - sprawdź abc zdrowej diety. Zdjęcie ilustracyjneCo jeść na obniżenie cholesterolu - sprawdź abc zdrowej diety. Zdjęcie ilustracyjne RossHelen/shutterstock.com

Powszechne nawyki, które pogłębiają cellulit. Warto ograniczyć je do minimum

Kolejne powszechne nawyki, które pogłębiają cellulit to picie alkoholu i palenie papierosów. Regularne spożywanie alkoholu stymuluje powstawianie tkanki tłuszczowej i zwiększa ilość prozapalnych substancji we krwi, co przyczynia się do pogłębienia problemu cellulitu. Na pogorszenie pomarańczowej skórki wpływa również palenie tytoniu, które skutkuje większą ilością wolnych rodników w organizmie, a ponadto doprowadza do skurczu drobnych naczyń krwionośnych, co prowadzi do niedokrwienia komórek narażonych na wystąpienie cellulitu i rozwoju stanu zapalnego. 

Jak się pozbyć cellulitu?Jak się pozbyć cellulitu? istock/Artfully79

Zaskakujący nawyk pogłębiający cellulit. Walkę z pomarańczową skórką zacznij od garderoby

Redukcja cellulitu może być utrudniona jeśli na co dzień nosimy zbyt obcisłe ubrania. Należy unikać obcisłej bielizny wyszczuplającej, ubrań, które ciasno opinają uda i łydki oraz zbyt obcisłych butów. Za ciasne ubrania, w tym uwielbiane przez wiele kobiet obcisłe rurki, powodują, że skóra narażona jest na powstawanie pomarańczowej skórki. Długotrwały i mocny nacisk zaburza krążenie krwi w tkankach, co może prowadzić do pogłębienia cellulitu. 

Obcisłe spodnieObcisłe spodnie Shutterstock

Więcej o: