Ten trik zwalczy chwasty od ręki. Już nie będą szpeciły ogrodu. "Sąsiedzi myślą, że zwariowałam"

W pobliżu kostki brukowej wyrastają chwasty? A może chcesz pozbyć się ich z chodnika lub podjazdu? Zamiast tracić czas na opryski, zadziałaj od razu. Sprytny sposób sprawi, że od razu po użyciu po chwastach nie będzie śladu. Potrzebujesz tylko jednego składnika.

Walka z chwastami potrafi uprzykrzyć prace ogrodowe. Nie tylko nie prezentują się zbyt estetycznie, lecz także potrafią zniszczyć uprawy, gdy rosną wśród naszych roślin. Jak je zwalczyć, by na długo o nich zapomnieć? Okazuje się, że niezbędne rzeczy możesz mieć już w domu, by skutecznie pozbyć się problemu. Sprawdź, co należy zrobić.

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zapomnij o opryskach ze sklepu ogrodniczego. Ten trik od razu upora się z chwastami

Carolina McCauley dzieli się na Instagramie sposobami na sprzątanie i dbanie o ogród, które chętnie publikuje w formie krótkich filmików. Udostępniła ostatnio zaskakujący trik na pozbycie się chwastów z podjazdu. Zamiast sięgać po chemiczne opryski ze sklepu ogrodniczego, skorzystaj z tego, co masz pod ręką. Efekt jest natychmiastowy, a filmik odtworzono na Instagramie ponad dziesięć milionów razy. Na czym polega domowy sposób na chwasty według Caroliny?

 

Zamiast opryskiwać chwasty chemicznym środkiem, wykorzystuje wodę. Należy wcześniej podgrzać ją w garnku lub czajniku, a następnie wrzątkiem potraktować te, których chcemy się pozbyć. Rośliny od razu po zastosowaniu zwiędną, a my skutecznie możemy je usunąć. Pamiętaj jednak, by uważać, żeby się nie poparzyć. Co na temat triku Caroliny piszą użytkownicy oraz użytkowniczki Instagrama?

Mój absolutnie ulubiony sposób radzenia sobie z chwastami. Filiżanka herbaty w jednej ręce, wrząca wodą w drugiej. Moi sąsiedzi myślą, że zwariowałam.
Sól działa jeszcze lepiej.
Świetny sposób.
Sól lub ocet też działają dobrze i są trwalszym rozwiązaniem.

Ekologiczny oprysk na chwasty z dwóch składników. Spryskaj, a szybko się ich pozbędziesz

Co jeśli chwasty rosną między roślinami? Wówczas zastosowanie wrzątku z pewnością się nie sprawdzi. Niestety narażamy wtedy uprawy na uszkodzenie, czego chcemy uniknąć. Możemy jednak wykorzystać inne domowe sposoby, które także wyeliminują niechcianych gości z ogrodu. Należy połączyć wodę z octem w proporcjach 1:2, a następnie przelać miksturę do opryskiwacza i pokryć nim chwasty. Oprysk trzeba wykonywać w dzień pochmurny oraz bezwietrzny, a po trzech dniach nie powinno być już po nich śladu.

Więcej o: